PDA

Zobacz pełną wersję : Brak przenoszenia formatowania tekstu na stronę



dogu
13-05-2016, 18:06
Witam,
Od niedawna działam na Joomli (dopiero buduję stronę, albo raczej próbuję) i być może pytanie będzie banalne...
Szukałem już na innych tematach i niestety nic nie pomogło.
Problem polega na tym, że:
zainstalowałem K2; dodaję kategorie i artykuły. Na zapleczu mogę dowolnie formatować tekst, potem zapisuję i na stronie formatowania brak...
Czy to w kategorii, czy w treści artykułu. NIC się nie przenosi.
Edytor domyślny: JCE.
Templatkę pobrałem darmową.
Czy to wina templatki i gdzie można tego szukać?
Czy w szablonie może być zapisane anulowanie wszystkich formatowań i stosowanie tylko domyślnych z templatki?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Gall Anonim
13-05-2016, 18:16
link do strony

dogu
13-05-2016, 21:39
www.fixmont.pl

komodore
13-05-2016, 23:44
Sprawdź w konfiguracji Joomla i edytora, czy czasem nie jest blokowany HTML

dogu
14-05-2016, 07:19
Sprawdziłem wcześniej - to nie to...

Gall Anonim
14-05-2016, 19:20
mam propozycję - sformatuj i zostaw do następnego dnia - słowo - to nie żart - widziałem różne cudeńka
a właściwie - co to za serwer?

dogu
14-05-2016, 20:24
Serwer lh.pl. Zestawienie nic nie daje, bo celowo od kilkunastu dni zostawiłem tekst z różnymi czcionkami i kolorami... I kombinuję, ale bez skutku...

Gall Anonim
14-05-2016, 20:37
to to bawimy się w testy
- zmień szablon na standardowy Joomla i zobacz czy zadziała

dogu
14-05-2016, 21:01
Ponieważ mam przypisanie do wielu pozycji menu zmieniłem tylko na http://fixmont.pl/oferta/produkty/dyble.html i po przejściu na http://fixmont.pl/oferta/produkty/dyble/item/1-du.html dalej brak formatowania (a kod wygląda tam:
<p style="margin-bottom: 8cm;"><span style="font-family: Arial, sans-serif;"><span style="font-size: 22px; line-height: 28px; background-color: #ffff00;"><strong><em>Strona w budowie.</em></strong></span></span></p><p style="margin-bottom: 8cm;"><span style="font-family: Arial, sans-serif;"><span style="font-size: 22px; line-height: 28px; background-color: #ffff00;"><em></em></span></span><span>Zapraszamy wkrótce.</span></p>

dogu
16-05-2016, 12:32
Aktualizacja:
trochę potestowałem i już jestem dalej niż bliżej...
Najpierw sprawdziłem wygląd stosując różne szablony, potem edytory, a następnie formatowanie przy artykułach z Joomli (a nie spod K2) i bingo. Artykuły tworzone normalnie miały formatowanie, te przez K2 - nie. Zainstalowałem K2 i teraz treść artykułów jest OK, bo ma formatowanie jak na zapleczu.
Pozostała mi jedna kwestia: formatowanie nagłówka kategorii, ponieważ np. strona http://fixmont.pl/o-nas/firma.html nie uwzględnia żadnych formatowań, a kod zawiera wypunktowanie, pogrubienie, przejścia do nowej linii, itd.

dogu
16-05-2016, 16:44
Aktualizacja 2 (przepraszam, że tak po trochę, ale testując wychodzi coś nowego):
wracam do formatowania nagłówka kategorii, a właściwie jego braku. Otóż okazuje się, że gdy zmienię szablon formatowanie się pojawia. Pytanie w takim razie: czy szablon może zmieniać formatowanie. I czy gdzieś w K2 można ustawiać formatowanie nagłówka kategorii???