PDA

Zobacz pełną wersję : sortowanie alfabetyczne kategorii



bolando
16-05-2016, 12:05
Mam klienta, który ma ok. 1000 podkategorii w jednej z kategorii. Przenoszę mu stronę z Joomli 1.5. Tam była opcja że w widoku Lista kategorii można było sortować kategorie A-Z. W nowej Joomli tego nie ma? Nie mogę znaleźć: nie działa mi ani dla "Wszystkie kategorie - lista" ani dla "Jedna kategoria artykułów - lista".

Boję się, że będę musiał sortować kategorie ręcznie, ale to trochę dziwne że nie ma takiej opcji.

Wklejam tę opcję z 1.5, której moim zdaniem brakuje w 3.5.8752

zwiastun
16-05-2016, 12:39
W Artykuły / Opcje i w ustawieniach pozycji menu

bolando
16-05-2016, 13:03
W Artykuły / Opcje i w pozycjach menu jest owszem taka opcja, ale dotyczy ona tego że jeśli wyświetlają się np. w widoku bloga artykuły z kilku kategorii na raz to możemy włączyć że będą odpowiednio posortowane wg kategorii.

Ja jednak chcę posortować listę kategorii, a nie artykuły. W tym widoku menu "Wszystkie kategorie-lista" artykuły nie mają prawa się pojawić.

zwiastun
16-05-2016, 13:22
A na ustawienie w Opcjach przeglądu artykułów nie reaguje?
Ten widok nie jest najlepszy do prezentacji zawartości, zwłaszcza, gdy kategorii jest dużo. Może lepiej posłużyć się modułem Artykuły - kategorie?

bolando
16-05-2016, 13:43
Na ustawienia z przeglądu artykułów też nie reaguje.
Faktycznie, użycie modułu to może być wyjście z sytuacji. Sprawdzę i napiszę feedback, dzięki za pomysł!

bolando
17-05-2016, 09:03
Niestety moduł też nie ma takiej opcji.
Trzeba by pogrzebać w
/public_html/libraries/legacy/categories/categories.php
ale nie mam pomysłu co dokładnie zmienić.
Pozostaje ręczna zmiana kolejności

- - - Updated - - -

Znalazłem rozwiązanie. Trzeba użyć dodatku
http://extensions.joomla.org/extension/artcats