PDA

Zobacz pełną wersję : Zawartość strony głównej: newsy + intro.



FreaKyGuy
17-03-2007, 16:58
Witam,
Przeczytalem juz troche tematow na temat newsow i strony glownej, ale nadal nie moge rozwiazac swojego problemu, ktory wyglada mniej wiecej tak.
Mam na stronie startowej jeden artykul, ktory pelni role "przywitania". Jest on przypisany do pozycji w mainmenu o nazwie "Start", która jest na pierwszym miejscu.
Pod artykulem, chcialem ustawic newsy, ale niestety jest z tym jeden mankament.
Utworzylem nowa kategorie artykulow, i przypisalem im wyswietlanie na stronie startowej. Newsy pojawiaja sie pod tym moim "przywitaniem", ale nie w kolejnosci takiej jakbym chcial, czyli od najnowszego, idac w dol do najstarszego. Jedyna solucja na ten problem jest zmiana dat powstawania artykulow, ale nie usmiecha mi sie na dluzsza mete zmieniac co chwile daty przy kazdym newsie.
Poza tym, wyswietlaja mi sie one jeden obok drugiego, a nie jeden pod drugim, co bym rowniez chcial zastosowac.
Czy jest jakis komponent lub tez inny sposob na wstawienie w strone startowa zawartosc danej kategorii?
Dziękuję z góry za ewentualne odpowiedzi,
Podrawiam.

stone
17-03-2007, 22:41
A zmieniałeś typ sortowania artykułow we właściwościach strony głównej? I tam też możesz ustawić liczbe kolumn

menu->mainmenu->frontpage

FreaKyGuy
18-03-2007, 13:38
Dzięki za odpowiedź... Musiałem przeoczyć tą opcję wcześniej i nie testować.
Teraz i kolejność się zgadza, i liczba kolumn :)