PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja praw do plików i folderów



PawelJacekZ
03-06-2016, 19:44
Witam
Podstawowe jak mi się wydaje parametry praw dostępu to 755 do katalogów i 644 do plików ...
Czy takie ustawienie ogólnie do wszystkiego prócz oczywiście pliku configuration.php 444 jest zasadne ...
Czy takie ustawienie nie powoduje narażenia się na ataki z zewnątrz ...
Jak ustawić najlepiej poziom dostępu do katalogów i plików systemu Joomla 3.5.1
Czy można prosić o wskazówki dobrego ustawienia ...

Pozdrawiam
Paweł

zwiastun
03-06-2016, 20:37
Zamiast odpowiedzi, pytanie:
Czy Kolega @PawełJacekZ uważa, że twórcy Joomla (i innych podobnych systemów) to tacy "wysokiej klasy specjaliści", co to pojęcia zbytniego nie mają o znaczeniu praw dostępu do plików, i w związku z tym rodowici na pewno wyższej klasy specjaliści znają lepsze odpowiedzi na tak podstawowe pytania?
Rozumiem, że wiele rzeczy można zrobić lepiej, udoskonalić, poprawić. I wiem, że stawianie pytań to cecha otwartego umysłu. Jeno że czasem wobec własnych pytań trochę krytycyzmu się przyda.
Zostaw prawa do plików w spokoju, a nie będziesz mieć związanych z nimi problemów.

PawelJacekZ
03-06-2016, 22:00
Forum ...
Jak sama nazwa wskazuje kieruje się mam nadzieję demokratycznymi prawami i nie podlega " dobrej zmianie " ...
Mam stronę na której harcuje hakerski skrypt, zmieniając niektóre prawa dostępu na 444 np. do index.php templatki pozbyłem się permanentnej zmianie treści pliku i podmianie przekierowania na inne strony ...
Być może to działanie doraźne, wiem o tym ale do czasu znalezienia problemu strona działa prawidłowo ...
Stąd też pytanie jak na początku czy aby nie można skomplikować życia hakerskim poczynaniom blokując możliwości zapisu w niektórych miejscach ...

P.S. Jak pisał Albert Einstein, żadne pytania nie są głupie - można dyskutować nad odpowiedziami ...

Bazyl
03-06-2016, 23:37
Stąd też pytanie jak na początku

Odpowiedź: nie


Zlikwiduj przyczynę: http://www.joomla.pl/o-joomla/joomla-w-praktyce/mam-witryne-w-joomla/postepowanie-po-wlamaniu