PDA

Zobacz pełną wersję : jtablesession::Store Failed błędy 1146 i 1054



patox
10-06-2016, 17:23
Witam
Chciałem przenieść stronę na inny serwer. Przerzuciłem wszystko, no i wyskakuje mi taki błąd

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 1146
Table 'strona.session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '4dace3bd5a75bc1b0c766e0ab8292d61','1465571752','' ,'0','1','0' )
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 15 bytes) in/home/users/libraries/joomla/error/exception.php on line 117

w bazie mam tabelę sessions, która wygląda podobnie, ma kolumny cache, hostname, session, sid, timestamp, uid. Postanowiłem, że ją skopiuje i zamienię nazwę tabeli z sessions na session, ale wyświetla mi się teraz taki błąd.

jtablesession::Store Failed
DB function failed with error number 1054
Unknown column 'session_id' in 'field list' SQL=INSERT INTO `session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '4dace3bd5a75bc1b0c766e0ab8292d61','1465570696','' ,'0','1','0' )
Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 15 bytes) in/home/users/libraries/joomla/error/exception.php on line 117

Jeszcze założyłem nową tabelę z kolumnami zawartymi w błędzie. Wszędzie dałem text jako typ zmiennych i wyskoczyło mi okno z błędem:


404 - Component not found
You may not be able to visit this page because of:


an out-of-date bookmark/favourite
a search engine that has an out-of-date listing for this site
a mistyped address
you have no access to this page
The requested resource was not found.
An error has occurred while processing your request.

Please try one of the following pages:


Home Page

If difficulties persist, please contact the System Administrator of this site.
Component not found

Gall Anonim
10-06-2016, 23:18
Propozycja - wrzuć to sobie w google translator "Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 15 bytes) "

patox
12-06-2016, 00:58
Wiem co to znaczy, ale na localhoscie dawałem 1gb w php.ini i mimo tego pojawiał się ten błąd, a na serwerze po dodaniu tabeli w bazie danych z tym czerwonym błędem to zamieniło się na komponenty (blad). Wszedłem w podfolder panelu i zadzialal, ale wyskoczyło mi sporo komunikatów związanych z tabelą, której nie mam. Nie próbowałem się tam niestety logować, bo chyba wiele mi to nie da, bo w ogóle strona się nie wyswietla, a pokazują się te błędy w zależności od tego co wprowadze.

Gall Anonim
12-06-2016, 19:19
To chyba jednak nie wiesz co robisz - informacja którą przytoczyłem oznacza brak zasobów dla bazy danych co może wynikać ze zbyt małego przydziału - nie ważne że masz hosting np 100 GB kiedy przydział na BD 10 mb przy bazie 9,5 - trochę danych i baza spuchnie a wynikiem będzie błąd j.w.

patox
12-06-2016, 21:34
No tak, ale 2 rzeczy
1. Czemu po stworzeniu tabeli z tego błędu problem przestaje się wyświetlać?
2. Jak sprawdzić co powoduje taki problem? W tym akurat to niestety nie wiem co robię. Mam jedną tabelę o nazwie "watchdog", która ma około 80mb, a reszta jest dosyć mała (ze 20-30mb). Na localhoscie postanowiłem ją usunąć, limit pamięci mam teraz 128MB i jest to samo. Po stworzeniu tabeli session wyświetla mi się to samo co na serwerze. na localhost/strona/administrator/ wyświetla mi się tak samo panel do logowania z tymi błędami w środku:




Error loading Components: Table 'strona.components' doesn't exist SQL=SELECT * FROM components WHERE parent = 0
Error loading Plugins: Table 'strona.plugins' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM plugins WHERE published >= 1 AND access <= 0 ORDER BY ordering
Error loading Plugins: Table 'strona.plugins' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM plugins WHERE published >= 1 AND access <= 0 ORDER BY ordering
Error loading Components: Table 'strona.components' doesn't exist SQL=SELECT * FROM components WHERE parent = 0
Error Loading ModulesTable 'strona.modules' doesn't exist SQL=SELECT id, title, module, position, content, showtitle, control, params FROM modules AS m LEFT JOIN modules_menu AS mm ON mm.moduleid = m.id WHERE m.published = 1 AND m.access <= 0 AND m.client_id = 1 ORDER BY position, ordering
Error loading Plugins: Table 'strona.plugins' doesn't exist SQL=SELECT folder AS type, element AS name, params FROM plugins WHERE published >= 1 AND access <= 0 ORDER BY ordering

Na samej górze są takie błędy:
Notice: Trying to get property of non-object in C:\xampp\htdocs\strona\libraries\joomla\plugin\hel per.php on line 54

Notice: Trying to get property of non-object in C:\xampp\htdocs\strona\libraries\joomla\plugin\hel per.php on line 96

Szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Tabeli tych w bazie danych nie mam w ogóle, więc nie dziwie się, że te błędy się wyświetlają, a jestem w tym wszystkim początkujący i nawet nie wiem od czego zacząć, aby wyeliminować błędy w czymś czego tak naprawdę nie ma, a przynajmniej doprowadzić do takiego stanu, w którym strona zacznie się wyświetlać.

P.S. Czy zmieni się coś, gdybym usunął wszystkie komponenty, moduły, pluginy i dodał je od nowa? Tylko prawdopodobnie też nie mogę zalogować się do panelu, próbowałem na localhost i wyrzuca kolejne błędy