PDA

Zobacz pełną wersję : Elastyczność bloków..



tom3k
18-03-2007, 10:48
Zrobiłem swój pierwszy szablon pod joomlę. http://www.tom.dlk.pl/index.php - tutaj adres do wglądu. Mam jedno pytanko Jest sobie lewa kolumna a w niej dwa bloki. Załóżmy, że chcę utworzyć 3. blok.. Wiem, mogę wejść do index.php templatki i poprostu ctrl+c i ctrl+v i "dokleić" 3 blok a w pa dodać do niego treść, jednak ja chciałbym się nauczyć pisać templatki aby bloki były elastyczne, tj. mógłbym je dodawać w całości z poziomu panela administratora, bez ingerencji w pliki.

stone
18-03-2007, 22:55
Nie wiem na ile się wgryzłeś w budowę skórek po Joomla ale jak wstawiasz coś takiego <?php mosLoadModules ( 'left' ); ?> to oznacza ze w tym miejscy będą wyświetlane wszystkie moduły które lokalizację mają ustawioną na left

Viking
19-03-2007, 09:12
I ta sama rada co zawsze: zaczynamy od przygotowania szablonu dla przeglądarek, które trzymają się standardów (np. FireFox, Opera) a dopiero później dostosowujemy do złych przeglądarek (InternetExplorer w każdej wersji - i w każdej wersji inaczej, grrr)

Twój szablon niestety źle się wyświetla w dobrych i złych przeglądarkach. Lista w FireFoxie. Obrazek nagłówka w IE.
Nie przyglądałem się wnikliwie ale to się rzuciło w oczy.

Popracuj jeszce trochę, doczytaj o tym jak zarządzane są moduły myślę, że będzie dobrze - podoba mi się kierunek w którym zmierzasz. Dla ułatwienia dodam że powinieneś jasno rozumieć co to jest pozycja menu (to kluczowa rzecz w Joomla! gdyż do pozycji menu przywiązuje się różne rzeczy np. sposób wyświetlania treści, występowanie modułów, szablony) pozycje modułów (obszary w których są wyświetlane moduły np. 'left', 'top') moduły (np. 'Menu główne', 'Ankiety')