PDA

Zobacz pełną wersję : jak przekierowac X.com na subdomenę.Y.com



meddark
16-06-2016, 23:28
Witam!
Zakupilem domenę X.com i chcę ją przekierować na subdomenę.Y.com

Kiedy w panelu ustawiam przekierowanie po wpisaniu X.com strona trafia na subdomenę.Y.com ale zamiast X.com widzę adres subdomey.Y.com - oczywiście nie o to mi chodziło, przy zakupie domeny X.com szczególnie, że jakakolwiek informacja udostępniona ze strony np na Fb posiada adres subdomeny.Y.com

Skontaktowałem się z moim hostingiem i jedyne co mi zrobili to identyczne przekierowanie...

Zapytałem zatem o adres DNS mojej subdomeny.Y.com - otrzymałem numer... Zapytałem od razu o adres innej subdomeny i otrzymałem ten sam numer... Czy to możliwe, że wszystkie subdomeny mają ten sam adres xxx.xxx.xxx.xxx ? Wydaje mi się to podejrzane...

Próbowałem także edytować .htacces dodając



## Begin - Custom redirects
#
# If you need to redirect some pages, or set a canonical non-www to
# www redirect (or vice versa), place that code here. Ensure those
# redirects use the correct RewriteRule syntax and the [R=301,L] flags.
#


RewriteCond %{HTTP_HOST} ^subdomena.Y.com
RewriteRule ^(.*)$ http://X.com/$1 [R=301,L]


## End - Custom redirects


##
# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update Your Joomla! Directory (just / for root).
##


RewriteBase /

... i też nie działa :(

co mam zrobić? żeby po wpisaniu X.com zobaczyć adres X.com ? a nie subdomenę.Y.com ???

moje
16-06-2016, 23:59
Pomijając błędy w pliku .htaccess, to jest prostsze rozwiązanie. Domenę X.com parkujesz na hostingu (otrzymuje ona swój osobny katalog na pliki) i w panelu Twojego hostingu ustawiasz przekierowanie z X.com na subdomena.Y.com.

meddark
17-06-2016, 14:31
Pomijając błędy w pliku .htaccess, to jest prostsze rozwiązanie. Domenę X.com parkujesz na hostingu (otrzymuje ona swój osobny katalog na pliki) i w panelu Twojego hostingu ustawiasz przekierowanie z X.com na subdomena.Y.com.

więc..

domena X.com jest zakupiona u innego dostawcy ale przekierowałem ją na subdomena.Y.com mojego hostingu...

domenę X.com dodałem poprzez addon domains - nie wiem czy to to samo co zaparkować domenę ale katalog powstał i zostało dodane przekierowanie do subdomena.Y.com

katalog jest pusty

rozwiązanie nie działa - nie wiem gdzie popełniam błąd...

odnośnie .htaccess - nie wiem jaki błąd popełniam ale chciałbym się dowiedzieć ;)

meddark
18-06-2016, 06:47
Czy ktoś jest w stanie pomóc z odpowiednim kodem .htaccess ?

meddark
21-06-2016, 18:04
nikt? wszyscy już się pakują na joomla day?