PDA

Zobacz pełną wersję : Usunięte prawa Super Usera



karpikx
17-06-2016, 00:10
Hej, dzisiaj robiąc grupy użytkowników i ogólnie zajmując się prawami dostępu itd. najwyraźniej przez przypadek usunąłem sobie dostęp do komponentu z praw SuperUsera przez co mam dostęp do zaplecza, ale jest ono puste. Wiecie gdzie mogę w plikach strony, lub bazy danych dodać te prawa, tak żebym nie musiał przeinstalowywać joomli? Ewentualnie czy macie inne sposoby na rozwiązanie problemu?

moje
17-06-2016, 00:19
Instalujesz sobie lokalnie świeżą Joomla i kopiujesz z nie zawartość jak chodzi o grupy uprawień, do Twojej strony. Pamiętaj, żeby najpierw usunąć zawartość tabeli z grupami uprawnień w Twojej problemowej stronie.

karpikx
17-06-2016, 00:41
To nic nie daje, bo problem nie jest w samym koncie, tylko w prawach jakie ono posiada, podmiana plików kont w bazie danych nic nie zmienia.

zwiastun
17-06-2016, 11:57
Z bazy danych świeżej instalacji Joomla przenieść tabele użytkowników, tabele mapowania użytkowników, i tabele uprawnień grup. Albo - w odniesieniu do konkretnego użytkownika - przenieść wartości pól tego superużytkownika (wymaga większej znajomości bazy danych)

#__users
#__usergroups
#__user_usergroup_map
#__viewlevels

karpikx
17-06-2016, 12:25
Dzięki za wszelką pomoc, problem rozwiązało podmienienie tabeli #_viewlevels :)