PDA

Zobacz pełną wersję : Ilośc artykułów w koszu a szybkość witryny



alkalkalk
20-06-2016, 09:55
Cześć
Posiadam witrynę z dużą ilością kategorii artykułów/ogłoszeń. Mam ustawione tak, iż gdy skończy się ważność ogłoszenia przenoszone jest ono do kosza. Mam w koszu w poszczególnych kategoriach dużo artykułów. Czy ilość ta wpływa na szybkość działania całej witryny?
Dodam, iż artykuły w koszu nie są widoczne dla użytkowników. Pomijam możliwość skasowania artykułu do którego chciałbym wrócić - kasowałbym tylko te które są starsze niż powiedzmy 3 miesiące.
Czy ilość artykułów w bazie wpływa mocno na szybkość witryny? Czy artykuły w koszu, niewidoczne dla użytkowników też wpływają na jej szybkość? Da się to jakość zmierzyć gdybym lokalnie przetestował witrynę?
Dzięki

mjmartino
20-06-2016, 10:55
Wszystko zależy od tego jak bardzo szybką masz bazę danych, im mniejsza baza tym lepiej. Ale myślę że aż takiej różnicy niema chyba że rzeczywiście masz tam 10k+ artykułów.

Banita
20-06-2016, 14:05
Ja na jednej ze stron mam około 50 tyś. artykułów i strona jest generowana w ciągu 200 - 400 ms (przetworzenie skryptu + zapytania do bazy), ale to na dedykowanym serwerze. Ilość artykułów (rekordów) w bazie danych z pewnością wpływa na prędkość, ale czy znacząco, czy też nie, to już zależy od serwera. Zawsze możesz przeprowadzić takie test sam na testowej bazie danych.

alkalkalk
22-06-2016, 15:34
Zawsze możesz przeprowadzić takie test sam na testowej bazie danych.
Jak to mogę zrobić wykluczając sposób organoleptyczny na lokalnym serwerze?

mjmartino
22-06-2016, 18:12
NA localu raczej ciężko odtworzyć infrastrukturę serwerową jak to serwer współdzielony, Najlepiej postawić J! obok na tym samym serwerze po prostu kopie. Odpal diagnostykę i przed usunięciem sprawdź czasy jak i po usunięciu wówczas będziesz miał 100% rozeznanie czy to coś Ci pomorze czy też nie.

alkalkalk
23-06-2016, 09:09
Odpal diagnostykę i przed usunięciem sprawdź czasy jak i po usunięciu
A konkretnie co Masz na myśli?

mjmartino
23-06-2016, 09:32
konfiguracja globalna / serwer i tam masz diagnostykę i analiza systemu ustaw na tak

alkalkalk
23-06-2016, 13:14
hmm nie mam tam tego co Napisałeś...

mjmartino
23-06-2016, 13:25
8791
Jak niema jak jest ;)
jakby zalącznik nie działał
https://1drv.ms/i/s!AjSFU_4DVzZUgY5fzpcWOkMH5TU_Xg

alkalkalk
23-06-2016, 14:32
Napisałeś serwer a analiza systemu ma być w system. Test zrobiłem - większej różnicy nie zauważyłem. Dzięki.
Mieszkaniec Górek Małobądzkich :)

mjmartino
23-06-2016, 14:50
Jak się piszę z pamięci tak czasem bywa :)
Czyli pomoc prawie że po sąsiedzku :D