PDA

Zobacz pełną wersję : Funkcja skryptu jquery



FCA
21-06-2016, 15:55
Cześć,
słuchajcie, od wczoraj usilnie poszukuję w plikach strony skyptu Jquery odpowiedzialnego za mój formularz kontaktowy. Muszę tam coś poprawić, aby skrzynka śmigała. Naprawdę przeszukałam już chyba wszystkie pliki i nic takiego nie widzę. Może jakaś mądra głowa podpowie mi, gdzie mogę wyedytować funkcję? Chodzi o dopisanie adresu maila do funkcji: mail($to, $subject, $message, $headers, „-f adres@domena.pl”);

Yild
21-06-2016, 16:40
sendmail_path w php.ini np:

sendmail_path=\use\bin\sendmail -t -i -fmojaskrzynka@mojadomena.pl -Fno-reply


wywołanie funkcji "mail" w:

/libraries/vendor/phpmailer/phpmailer/class.phpmailer.php

FCA
22-06-2016, 14:28
Znalazłam plik phpmailer.php, php.ini nie ma w plikach strony.

Czy to jest to miejsce, które należy zmienic?

public function IsSendmail() {
if (!stristr(ini_get('sendmail_path'), 'sendmail')) {
$this->Sendmail = '/var/qmail/bin/sendmail';
}
$this->Mailer = 'sendmail';
}

/**
* Sets Mailer to send message using the qmail MTA.
* @return void
*/
public function IsQmail() {
if (stristr(ini_get('sendmail_path'), 'qmail')) {
$this->Sendmail = '/var/qmail/bin/sendmail';
}
$this->Mailer = 'sendmail';

Jola
22-06-2016, 15:09
Poczytaj ten (http://forum.joomla.pl/showthread.php?77291-Wysy%C5%82anie-poczty-z-formularza-i-nowe-zabezpieczeia-antyspamowe-na-home&p=347884&viewfull=1#post347884) wątek

FCA
22-06-2016, 17:07
Dzięki,
piszesz na tym forum:

Utwórz plik php, wklej poniższy kod, podmień na właściwe adresy email i wywołaj (ok, plik utworzyła, pytanie, czy to ważne, gdzie się powinien znajdować i co to znaczy "wywołaj"? W sensie, ze zapisz na FTP? Wybacz, ale dla mnie to nie jest jasne.
Kod PHP:

<?php
$mailfrom = 'twoj@email.pl'; //jeśli domena dla Joomla jola.pl to email np. info@jola.pl
$fromname = 'Nazwa firmy';

$headers = 'MIME-Version: 1.0' . "\r\n";
$headers .= 'Content-type: text/html; charset=utf-8' . "\r\n";
$headers .= 'From: '.$fromname .'<'.$mailfrom.'>'. "\r\n";

mail('email_do_kogo@cos.pl', 'tytuł maila', 'Treść maila', $headers, '-f '.$mailfrom);
?>



Czy tę linijkę tez naly zmienić? tzn. w tym miejsu e-mail do kogo tez nalezy wstawić naszego maila? mail('email_do_kogo@cos.pl', 'tytuł maila', 'Treść maila', $headers, '-f '.$mailfrom);

Jola
22-06-2016, 23:34
$mailfrom = 'twoj@email.pl' (twoj@email.pl) - to email związany z domeną strony, z której wysyłasz maila.
email_do_kogo@cos.pl to adres mailowy osoby, która ma otrzymać maila - najlepiej Twój - bo możesz sprawdzić czy mail dochodzi.

FCA
23-06-2016, 17:22
Ok, czyli w moim przypadku to jest ten sam mail, zarowno zwiazany z domena, jak i ten docelowy. Tylko ten kod na razie nie dziala, a moze jest zapisany w zlym miejscu, to mozliwe?

Jola
23-06-2016, 22:08
Zakładam, że plik z tym kodem nazywa się test.php
Jeśli Twoja Joomla działa pod adresem: www.terefere.pl, wrzuć plik test.php (przez ftp) do głównego katalogu Joomla, wpisz w przeglądarkę www.terefere.pl/test.php i już