PDA

Zobacz pełną wersję : Brak możliwości utworzenia użytkownika



Apollo79
22-06-2016, 16:18
Witam,

Mam problem z utworzeniem konta użytkownika na zapleczu. Dostaje taki oto komunikat. Ostatni zmieniłem wersję joomli z 2.5 na 3.5. Z góry dzięki za podpowiedź
Table 'okka_kcrp.jos_user_profiles' doesn't exist SQL=SHOW COLUMNS IN `jos_user_profiles` WHERE field = 'profile_value' AND type IN ('TEXT','MEDIUMTEXT')

zwiastun
22-06-2016, 17:15
Nie masz tabeli #__user_profiles. Trzeba ją założyć. Zainstaluj lokalnie Joomla 3.5, wejdź do bazy danych, wykonaj zrzut struktury tabeli, zmień pzedrostek, wykonaj kwerendę w bazie danych witryny

mjmartino
22-06-2016, 17:15
Spróbuj podstawowej rzeczy napraw bazę dane z zaplecza.
Rozszerzenia/ instalacje / baza danych i napraw

Apollo79
22-06-2016, 18:06
Niestety napraw nie pomogło - próbowałem.
Mogę się tylko zalogować jako Super User.

Patrzyłem poprzez PHP My Admin i tabelę mam w której widać właśnie użytkownika SU. Niestety po zalogowaniu do zaplecza nie mogę utworzyć nowego użytkownika.

Mam jeszcze takie info:

Tabela 'jos_user_profiles' nie posiada kolumny 'profile_value' z typem TEXT. (Z pliku 2.5.28.sql.)

sting
22-06-2016, 20:18
Witam,
mam podobny problem. Mam użytkownika SUPER USER. Chcę dodać drugiego użytkownika z uprawnieniami do zaplecza witryny. Niestety założenie dowolnego uzytkownika przypisanego do grupy Autor, Editor czy Publisher i próba zalogowania się do panelu administratora kończy się komunikatem "Nie masz praw dostępu do zaplecza witryny". Jeśli utworzę nowego użytkownika z prawami SUPER USER, nie ma problemu z zalogowaniem się do panelu administracyjnego. Nie dalej jak miesiąc-dwa temu założyłem użytkownika testowego z prawami PUBLISHER i było ok. Dziś jest problem. Będę wdzięczny za każdą sensowną odpowiedź.

mjmartino
22-06-2016, 23:28
Niestety napraw nie pomogło - próbowałem.





W takim razie zrób to co napisał zwiastun

Apollo79
23-06-2016, 08:59
Pewnie to najlepszy sposób, tylko że niestety nie wiem jak to zrobić :-) aż tak to się na tym nie znam.

zwiastun
23-06-2016, 12:26
Trochę mieszasz, więc może być kłopot.
1. Upewnij się, że w bazie danych nie ma tabeli jos_user_profiles
2. Jeśli nie ma, skopiuj poniższą kwerendę, wrzuć w bazie danych (w phpmyadmin) w zakładce sql i wykonaj


DROP TABLE IF EXISTS `jos_user_profiles`;
CREATE TABLE IF NOT EXISTS `jos_user_profiles` (
`user_id` int(11) NOT NULL,
`profile_key` varchar(100) COLLATE utf8mb4_unicode_ci NOT NULL,
`profile_value` text COLLATE utf8mb4_unicode_ci NOT NULL,
`ordering` int(11) NOT NULL DEFAULT '0',
UNIQUE KEY `idx_user_id_profile_key` (`user_id`,`profile_key`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8mb4 COLLATE=utf8mb4_unicode_ci COMMENT='Simple user profile storage table';