PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z linkami w menu



mardors
18-03-2007, 14:26
Na początku chciałbym się przywitać. Jestem użytkownikiem joomli. Ostatnio spotkałem sie takim problemem na mojej stronie.
Otóż jeżeli dodam do menu pozycję która ma być odnośnikiem do innej strony link działa, ale pomimo zaznaczenia, że strona ma się otwierać w nowym oknie - link otwiera się w miejscu mojego serwisu. Czyli strona nie wyskakuje w nowym oknie. Zaznaczam, że na początku odnośniki chodziły dobrze a od jakiegoś tygodnia mam problem. Nie wiem gdzie szukać przyczyny i liczę na pomoc szanownych forumowiczów. Pozdrawiam Marcin

stone
18-03-2007, 23:15
Znaczy tak, jak było dobrze to tu raczej się samo nie popsuło bo nie miało jak. Nic nie instalowałeś, nie zmieniałeś w tym czasie?

mardors
19-03-2007, 09:44
Znaczy tak, jak było dobrze to tu raczej się samo nie popsuło bo nie miało jak. Nic nie instalowałeś, nie zmieniałeś w tym czasie?

Instalowałem..ale jako "początkujący" popełniłem błąd..instalowałem moduły i komponenty..ale nie sprawdzałem czy po instalacji nic się złego nie dzieje :(. Taki sam problem pojawił sie przy linka reklam, które miałem umieszczone w modułach z plikiem html. Tam..obcięło mi "_" czyli miałem target="blank" zamiast "_blank". To poprawiłem i teraz linki pracują ok, ale w menu dalej nie otwiera okien.

stone
19-03-2007, 22:58
A możesz dać link do stronki?

mardors
20-03-2007, 07:33
http://estrzelno.blink.pl w menu po lewej jest dział kultura i podmenu Festiwal piosenki ..jeden z podmenu z linkiem, który sie nie otwiera w nowym oknie. Niżej jest dział rolnictwo i w nim wiadomości rolnicze jako menu i to zlinkowane chodzi ok. Więc problem dotyczy tylko linków w rozwijanym podmenu. Moduł do menu mam d4jtransmenu. Marcin

stone
20-03-2007, 21:21
To gorzej bo możliwe że autor po prostu nie przewidzial takiej możliwości dla tego menu. Niestety na javascript nie znam sie tak dobrze, aby to poprawić. Możesz spróbować na stronie autora, może tam coś znajdziesz w tym temacie