PDA

Zobacz pełną wersję : Użycie trybu pasywnego



Rowerzysta 70
29-06-2016, 09:04
Witam
Problem mój polega na tym, iż od kilku dni próbuję zaktualizować JCE oraz Akkeba Backup. Mimo wskazania aktualnej wersji oprogramowania wyświetla się komunikat:

JFtp: Unable to login
JFtp: Nie można użyć trybu pasywnego
Scieżka aktualizacyjna nie istnieje
Błąd: Nie powiodła się aktualizacja COM_INSTALER_TYPE_TYPE_

Gdzie zrobiłem błąd?

pkosela
29-06-2016, 10:42
Gdzie zrobiłem błąd?
W ustawieniach ftp?

mjmartino
29-06-2016, 12:35
Generalnie to w konfiguracji wyczyść pola odpowiedzialne za połączenie FTP.

Rowerzysta 70
29-06-2016, 13:39
Dzięki mjmartino. Pomogło, lecz wystąpił problem z Restore backupu. Wyświetla się komunikat

Do not close this window or navigate to another page while the archive extraction is in progress

Extraction of the backup archive has failed.
The last error message was:

Could not open /kickstart-1467200090.dat for writing.

mjmartino
29-06-2016, 13:59
A coś odtwarzasz ? Proponuje odinstalować całkiem Akeebe i zainstalować na nowo bo było kilka zmian ostatnio które powodowały komplikacje.

Rowerzysta 70
30-06-2016, 10:12
Witam
W czasie instalacji pluginu pojawia się ostrzeżenie: Nie można połączyć się ze zdalnym komputerem "na porcie" oraz Błąd: "Nie powiodło się uwierzytelnienie użytkownika".
Próbuje wprowadzić skasowane wczoraj informacje o FTP, ale przy zapisie wyświetla się komunikat: Plik konfiguracyjny niezapisywalny. Jak rozwiązać ten problem?

mjmartino
30-06-2016, 10:49
Połączenie FTP nie jest CI do niczego potrzebne w konfiguracji, a jednie stwarza zagrożenie.
Instalacji ręcznej czy poprzez web ?
Zmień CHMOD dla configuration.php 644 zapisz zmiany po czym sprawdź czy zmienił się CHMOD na 444 (jeśli nadal chcesz dopisać dane ftp)
Co do błędu z portem może to być ustawienie specyficzne serwera Sprawdź czy masz włączonego Curla w PHP