PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ukrywaniem menu w szablonie Gantry 5



mlyngraf
29-06-2016, 20:22
Cześć. Projektuję stronę na szablonie Gantry 5.
Mam w niej menu, które chciałbym wyświetlać na wybranych podstronach. Menu połączone jest we właściwy sposób z modułem menu. Kiedy w module menu ustawiam strony na których chcę wyświetlać moje Menu, na stronie ono nie reaguje i wyświetla się na każdej stronie. To samo się dzieje kiedy wycofam menu w modułach. Na stronie menu cały czas jest.

Czy szablon Gantry ma jakieś swoje możliwości chowania menu na wybranych podstronach?

Będę wdzięczny za pomoc, może ktoś z Was miał podobny problem.

dawidryba11
29-06-2016, 23:55
A system tak zwanych stylow, możesz przypisać wyglądy do podstron.

Ogólnie to nie polecam Gantry5

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

mlyngraf
30-06-2016, 14:43
Dla podstrony nadałem klasę CSS "rehabilitacja" a dla menu "content-menu". Jak to opisać w CSS, żeby "content-menu" odnosiło się do podstrony "rehabilitacja"? Chciałbym aby na tej zakładce menu było niewidoczne.

grzesiek_w
30-06-2016, 16:22
Menu można w Gantry 5 wykonać na dwa sposoby
- przypisując moduł menu do pozycji menu ( w G5 polecane w komercyjnych szablonach navigation lub header) - ale to nie jest metoda jaką stosuje zespół RT - producent Gantry
- lub przy pomocy zakładki layouts - tu w pozycji najlepiej navigation lub header (lub jakiejś innej) umieszczasz cząstkę / particles MENU - wybierasz które menu ma być wyświetlane. Jeśli w jakieś zakładce menu ma być niewidoczne zduplikuj wersje szablonu i usuń z niego cząstkę MENU - ale i tak musisz użyć prawdopodobnie menu dodatkowego - niewidocznego na stronie do którego przypiszesz tą wersję szablonu.


Ja natomiast polecam G5 i G4 - nie jest łatwe ale też nie jest trudne. Ma ogromne możliwości i setki przypisanych rozwiązań, wbudowanych styli. I cały czas coś nowego od strony technicznej. Poza tym że komercyjne szablony są co najmniej powtarzalne wizualnie.