PDA

Zobacz pełną wersję : Zawieszają się procesy php - błąd 503



asik713
01-07-2016, 20:07
Witam
Od chyba 2 miesięcy mam problem ze stroną - co drugi, trzeci dzień właściwie strona przestaje działać na kilka minut - stronę monitoruję poprzez "Uptime Robot".
Dzisiaj dla przykładu, aż trzy razy strona nie działała - błąd 503. Panowie od serwera powiedzieli, że zawieszają się procesy php i tylko podczas awarii mogą mi powiedzieć jakie - niestety jakość nie mogę się z nimi zupełnie zgrać - jak zaczynają sprawdzać to strona już działa i tak w kółko.
Powiedziano mi, że mogą to powodować dodatki do optymalizacji strony - wszystko, więc wyłączyłam. Zmieniłam też wersję php na niższą. Bez efektu. Oczywiście strona stoi na najnowszej joomli 3.5.1 - wszystkie komponenty, moduły i dodatki mam zaktualizowane.
Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Co może powodować takie problemy?

mjmartino
01-07-2016, 20:29
Jaki hosting ?
Jaki typ ?
Jaki ruch UU ?

asik713
01-07-2016, 20:56
Serwer na linuxpl.com - konto W2GB (100Gb transferu miesiecznie + 4gb pojemności). Co do ruchu to daje załącznik - z czerwca. To są ich statystyki - na google pokazuje mi mniej. Jest to witryna szkolna - ze względu na wakacje z całą pewnością dzisiaj ruchu dużego nie było. Jak spoglądam na statystyki z ubiegłego roku to były one bardzo podobne - problemu jednak nie miałam.
8802

mjmartino
01-07-2016, 21:05
Załączniki na forum nie działają wiec zobaczyć nie mogę.
Należało by w takim razie włączyć raportowanie błędów na zapleczu na maximum i przeanalizować co może powodować błąd.
W cplanelu masz jeszcze statystyki odnośnie obciążanie serwera być może współdzielony nie wyrabia ;)

asik713
01-07-2016, 21:24
Wcześniejszy załącznik do statystyk - http://www.g2.edu.pl/sss.jpg
Pełen log błędów dzisiaj z zaplecza wygląda tak - http://www.g2.edu.pl/bledy.png. Wyskakuje tam jw_allvideos na samej górze - ja już go odinstalowywałam kiedyś, a i tak nie zmieniło to niczego.
Na tym akurat serwerze mam kilka subdomen jeszcze i żadna się nie zwiesza. Dziwne więc, że jedna konkretna strona się niejako buntuje...

mjmartino
01-07-2016, 21:51
Żadna się nie wiesza, a sprawdzałeś jak nie działa Ci g2 ?
Z logów tylko masz same warny a to nie errory, na stronie jednie problem z JS od Allvideos i nie może załadować css to raczej nie powinno powodować 503.
Tu masz jedynie rozwiązanie aby się pozbyć warningów o sloty które Ci się wyczerpują:
http://stackoverflow.com/questions/18680949/high-cpu-mod-fcgid-cant-apply-process-slot
Trzeba by przeanalizować log jak wyskoczy 503

asik713
01-07-2016, 22:27
Wszystkie strony monitoruję - jak nie działa g2 reszta śmiga.
Jedyne nad czym się jeszcze zastanawiam to galeria zdjęć (phoca) - g2 to jedyna strona gdzie zdjęcia trzymam na serwerze strony. Nie wiem czy moja zabawa w przeniesienie galerii na google/picasa będzie miało sens, ale pomysłów już innych nie mam.

Dzięki za pomoc i link - muszę go "przetrawić" na spokojnie, bo na razie to czarna magia ;)

mjmartino
01-07-2016, 22:56
Spróbuj jeszcze Włączyć pokazywanie błędów tak jak pisałem wyżej.
System/Konfiguracja Globalna/Serwer/Raportowanie Błędów ustaw na maximum.
pokręć się po stronię i będziesz widział co jeszcze może wadzić ;)

asik713
01-07-2016, 23:21
Jedyny powtarzający się błąd jaki wyskakuje jak dam max to: /plugins/content/mgthumbnails/mgthumbnails.php on line 358
A to jest w tej linii:

//excluded classes will be ignored if ($img['class'] != '' || $img['class'] != '') {
$excClasses = $this->params->get('exclude_classes');
$excClassArr = explode(',',$excClasses);
$classArr = explode (" ",$img['class']);
$controlArr = array_intersect($excClassArr, $classArr);
if (count($controlArr) > 0) return $imgTag; //ignored class return original image tag

}

oraz on line 353

if (!$img['width'] && !$img['height']) { return $imgTag; //not resized image return original image tag

}

mjmartino
01-07-2016, 23:31
Nic mi niestety ten błąd nie mówi, więc może ktoś bardziej obeznany na forum z PHP się wypowie.
Tak czy inaczej poluj na 503 i wyciągnij loga ;)

asik713
28-08-2016, 16:08
Udało mi się skontaktować pomocą od serwera w trakcie zawieszenia strony - powiedziano mi że wiszą mi procesy zombie i trzeba sprawdzić kod strony. W joomli jako tako nic nie zmieniałam, więc nie wiem czemu nagle tak zaczęło się dziać - czyżby przy jakiejś aktualizacji jakiś błąd się tam wkradł? - trochę mało prawdopodobne.
Zaczęłam nawet grzebać w bazie danych - bez efektu. Zupełnie nie wiem jak to "ugryźć"

Log błędu Apache'a:
http://www.g2.edu.pl/g2.jpg