PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z komponentem 'Kontakt"



Azot
02-07-2016, 18:56
Planowałem wykorzystać wbudowany w Joomla! komponent "Kontakt" do tego aby nazwy autorów artykułów były podlinkowane i prowadziły do reszty artykułów ich autorstwa.

Włączyłem więc w ustawieniach artykułów opcję "Autor łączem" oraz dodatek "Artykuły - Kontakt". W kontaktach utworzyłem kategorię "Autorzy" i dodałem do tej kategorii użytkowników (autorów artykułów). Problem polega na tym że po kliknięciu nazwy autora artykułu (podlinkowanej) w artykule pojawia się następujący błąd:


Catchable fatal error: Argument 1 passed to PlgSystemRedirect::handleError() must be an instance of JException, instance of InvalidArgumentException given in /home/......./plugins/system/redirect/redirect.php on line 55

... lecz po wyłączeniu dodatku "System - Przekierowania" błąd ten znika i pojawia się tylko*:


Error 500 JHtml::start not found.

Sądziłem że komponent sh404SEF może powodować owe błędy lecz mimo jego całkowitego wyłączenia błąd pozostaje ten sam. Również wyłączenie prostych adresów oraz przepisywania URL nic w tym względzie nie daje. Zastanawiający jest natomiast sam adres do danego autora (adres do strony z artykułami głównego administratora)


/component/contact/contact/1

Przypuszczałem że owe błędy mogą być spowodowane tym że kilka miesięcy temu usunąłem komponent "Kontakty" lecz krótko po tym dokonałem ponownej jego instalacji korzystając z plików czystej instalacji Joomla! dlatego po pojawieniu się powyższych błędów na nowo nadpisałem wszystkie pliki Joomla! ze świeżej instalacji lecz błąd pozostaje ten sam.

*Raportowanie błędów ustawione na maksimum

Azot
13-07-2016, 19:30
Widocznie był to bug, bo po aktualizacji do 3.6 funkcjonuje to jak powinno. Temat rozwiązany.