PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł languages (nie przełącza na wersję PL)



kkbb
16-07-2016, 10:50
Witajcie drodzy forumowicze,
spotkaliście się z czymś takim, że po kliknięciu w przełączniku języków (mod_languages) na jeden kod języka (w tym przypadku PL) strona przechodzi pod FR wersję językową?
Od wczoraj jakieś cyrki się z tym dzieją w moim serwisie :)
Na ten moment strona posiada 4 wersje językowe (Polska, Francuska, Rosyjska, Angielska) i co ciekawe dzieje się to tylko w przypadku przełączenia na PL.
Jakieś pomysły?
--
strona: uniagroup.com
wersja: 3.6 (brak ikonki do wyboru)

kkbb
20-07-2016, 14:18
Podbijam i podrzucam kolejną rzecz, którą zauważyłem: problem występuje wtedy, gdy w adresie używamy adresu witryny BEZ przedrostka /www/
Gdy używamy www.domena.com/pl, to przełączanie języków działa prawidłowo. Jakieś pomysły?

pkosela
21-07-2016, 10:10
Przekierować adresy bez www na www. Z kilku względów jest to z resztą pożyteczne.

kkbb
21-07-2016, 11:49
Dziękuję pkosela za odpowiedź. Na htacces też już wpadłem, natomiast chciałbym zrozumieć w czym jest błąd, bo tak jak w przypadku tej witryny przedrostek www nie jest problemem, tak posiadam witryny, które są pozycjonowane na sam adres bez przedrostka www. I co wtedy, gdy się to sypnie? :)

- - - Updated - - -

Przekierowałem doraźnie na przedrostek z www i... i przestało działać ;-)
Kurcze. Sprawa robi się niepokojąca.
Wywaliłem cały modules z mod languages i wrzuciłem świeży i dalej to samo. Może coś w bazie danych, ale co?

- - - Updated - - -

Żeby było jeszcze ciekawie na przeglądarce Chrome zmiana języków działa. Więc teraz problem występuje na przeglądarce Firefox... kompletny kosmos jak dla mnie. Rozumiem, że przeglądarki mogą różnie czytać CSS, ale żeby rozwiązanie php + sql było różnie interpretowane na Chrome i Firefoxie?

pkosela
21-07-2016, 15:56
Tak na szybko: poczyść cache przeglądarek (miałem rózne dziwy np. z Firefoxem), spróbuj z innego komputera, spróbuj jutro (serio!).
Za częste zmiany przekierowań i DNS-ów czasami skutkują niezłym zamieszaniem. Ja bym przede wszystkim poczekał i wziął się jeszcze raz na spokojnie.
A co do ww / bez www, to o ile się nie mylę, zalecane jest, żeby strona była dostępna pod jednym podstawowym adresem, a z pozostałych były przekierowania 301. Czy to będzie z www, czy bez, to już kwestia estetyczna, więc nie powinno być takich problemów. No, chyba że np jest 301 na www, a w $livesite jest ustawione bez. Trzeba posprawdzać...

kkbb
21-07-2016, 16:18
Jakiś czas temu wyczyściłem cache z przeglądarek i rzeczywiście pomogło, więc na razie daje sobie czas. Może to faktycznie jakieś różne przekierowania i stąd te wariactwa przełącznika ;) dam znać za jakiś czas, czy sytuacja się poprawiła. Dzięki serdeczne za pomoc.

kkbb
04-08-2016, 17:35
OK. Dla potomnych: problem był w... Joomli 3.6.0 :)

Wersja 3.6.1 rozwiązuje kilka problemów:



naprawiono przekierowania językowe buforowane w przeglądarce