PDA

Zobacz pełną wersję : Brak aktualizacji do 3.6



wezykowski
20-07-2016, 14:47
Nie mogę zaktualizować jednej ze stron.
Gdy wchodzę w komponent Aktualizacji Joomla mam komunikat o treści:
Brak dostępnych aktualizacji Jako serwer aktualizacji masz wybraną opcję "Domyślny". Z tego kanału będziesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich aktualizacjach bieżącej wersji Joomla (3.x)
Aktualnie posiadasz najnowszą wersję Joomla: 3.5.1.

Jak to możliwe? Jak zaktualizować serwis do 3.6?

alex51
21-07-2016, 07:59
Czy masz opublikowany dodatek "Ikona powiadomienia o aktualizacjach Joomla!"? Inna sprawa, to możliwość aktualizacji "ręcznej" z zastosowaniem pliku instalacyjnego Joomla!3.6.0 według standardowej procedury instalacyjnej (instalacja jak typowego rozszerzenia).

wezykowski
21-07-2016, 09:37
Dodatek mam włączony. Nawet próbowałem go wyłączyć i znów potem włączyć, ale to nic nie dało.



Inna sprawa, to możliwość aktualizacji "ręcznej" z zastosowaniem pliku instalacyjnego Joomla!3.6.0 według standardowej procedury instalacyjnej (instalacja jak typowego rozszerzenia).
Zdaje się, że Joomla już odeszła od publikacji takich aktualizacji kolejnych wersji. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej paczki instalacyjnej, choć pamiętam, że kiedyś takie były.

Yild
21-07-2016, 10:15
Ktoś mi posta wczorajszego wywalił... Spróbuj przełączyć się na inny serwer aktualizacji na 'Następny Joomla' (w opcjach 'Aktualizacja Joomla!')

tutaj paczki aktualizujące (https://github.com/joomla/joomla-cms/releases/tag/3.6.0)

ps. ja bym się nie spieszył z 3.6... dużo zgłoszeń odnośnie błędów jest na github.

pkosela
21-07-2016, 10:26
Przecież zarówno pełna paczka, jak i aktualizacje są dostępne standardowo tutaj: https://www.joomla.org/download.html
Zwracam uwagę na zapis:

Updating Joomla to version 3.5.0 and higher cannot be done by the extension manager.
You have to update via the Joomla! Update component or via the steps explained in our documentation

wezykowski
21-07-2016, 10:54
Spróbuj przełączyć się na inny serwer aktualizacji na 'Następny Joomla' (w opcjach 'Aktualizacja Joomla!')

Próbowałem, ale tylko zmienił się komunikat na:
Jako serwer aktualizacji masz wybraną opcję "Następny Joomla". Z tego kanału będziesz otrzymywać powiadomienia o wszystkich aktualizacjach bieżącej wersji Joomla (3.x) oraz powiadomienie, gdy będzie dostępne przyszłe główne wydanie (4.x). Przed unowocześnieniem do wersji 4.x musisz ocenić jej kompatybilność ze swoim środowiskiem działania.
Aktualnie posiadasz najnowszą wersję Joomla: 3.5.1.

Może 3.6 wnosi jakieś nowe wymagania, których mój hosting nie spełnia? Muszę poczytać o tym.

Yild
21-07-2016, 11:38
Rozszerzenia -> Instalacje -> Aktualizacje, 'wyczyść' a następnie 'znajdź'

Sprawdź też czy serwery aktualizacji masz włączone.

W konserwacji 'opróżnij bufor'.

wezykowski
21-07-2016, 12:30
Rozszerzenia -> Instalacje -> Aktualizacje, 'wyczyść' a następnie 'znajdź'
Zrobiłem, nie pomaga.



W konserwacji 'opróżnij bufor'. \
Zrobiłem, nie pomagło.




Sprawdź też czy serwery aktualizacji masz włączone.
Tu może tkwić błąd, bowiem mam sporo serwerów, wszystkie są włączone, ale wszystkie dotyczą jedynie samych rozszerzeń. Brakuje serwerów z Joomla.

Yild
21-07-2016, 12:34
Spróbuj opcji 'przebuduj' w liście serwerów

wezykowski
21-07-2016, 12:53
Nie mam takiej opcji. Mam tylko Włącz i Wyłącz.

Yild
21-07-2016, 13:06
Hehe sorki... to od 3.6.0 ;p

To pozostaje aktualizacja z paczki tylko.

wezykowski
21-07-2016, 14:00
Aktualizacja z paczki byłaby robiona do końca świata. Ale podsunąłeś mi genialny pomysł. Trochę się pomęczyłem ale warto było. Mianowicie mam kopie zapasowe praktycznie od momentu rozpoczęcia budowy serwisu. Rozpakowywałem po kolei wszystkie od najnowszej do najstarszej aż natrafiłem wreszcie na taką która, miała wszystkie wpisy w tabelach update_sites_extensions oraz update_sites. Wyczyściłem te tabele w bazie, przywróciłem dane z tych kopii i hula. Aktualizacja ukazała się natychmiast jak tylko się zalogowałem na zaplecze.