PDA

Zobacz pełną wersję : Dymki pomocy nad przyciskami paginacji



UZKA
20-07-2016, 15:56
Witam,
proszę o podpowiedź, w którym miejscu można dokonać zmiany tak, aby opis nad przyciskami się nie pojawiał.

Pozdrawiam

zwiastun
20-07-2016, 16:50
A coś Ci przeszkadzają? Widzisz? A ci, którzy nie widzą, ale słyszą i też korzystają z Twojej witryny, to nie mają prawa wiedzieć, co jest grane? Masz ich w przysłowiowej?
Pliki paginacji są w katalogu szablonu oraz w katalogu layouts/joomla/pagination.php Radzę nie ruszać

UZKA
20-07-2016, 18:55
W niczym mi nie przeszkadzają, ponieważ zdaję sobie sprawę do czego służą. Może niezbyt dokładnie określiłem problem - oprócz przykładowego tekstu "następny artykuł" pojawia się fragment adresu url i to jest problem.
To wcale nie znaczy, że należy traktować od razu kogoś z "górki" tym bardziej administratorskiej.

zwiastun
20-07-2016, 20:42
Może niezbyt dokładnie określiłem problem - oprócz przykładowego tekstu "następny artykuł" pojawia się fragment adresu url i to jest problem.
I to jest rzeczywiście problem. Pokaż stronę (daj link), żeby go obejrzeć i poszukać rozwiązania.
Samemu możesz sprawdzić, czy przypadkiem źródło problemu nie leży w nadpisanym pliku pagination.php, który znajdziesz w katalogu html swojego szablonu - zmień chwilowo nazwę tego pliku na inną i przekopiuj w jego miejsce plik z katalogu html domyślnego szablonu Prostar.

PS Co do traktowania "z górki": jak to sobie wyobrażasz - traktowanie kogoś, kogo nie widzisz, o kim nie mas żadnego pojęcia - "z górki" czy "z dołka"?
Nie zgłosiłeś faktycznego problemu, tylko jakiś pomysł poprawienia czegoś, co Ci z jakichś względów nie odpowiada. W tym akurat przypadku mogło to świadczyć o jednym - nie wiesz, komu i do czego to służy.

UZKA
21-07-2016, 08:21
czy przypadkiem źródło problemu nie leży w nadpisanym pliku pagination.php, który znajdziesz w katalogu html

Po analizie tego pliku dochodzę do wniosku, że problem pojawia się tylko jeśli chcę wybrać dowolną pozycję poza konkretnym numerem strony. Najlepiej podejrzeć to tutaj http://www.spgminyolesnica.pl/.

Pozdrawiam dzisiaj

zwiastun
21-07-2016, 14:03
Czy próbowaleś sprawdzić ten plik z szablonu domyslnego? Który to jest Joomla?

Jeśli dobrze rozpoznaję, jest to Joomla 1.5.
W związku z tym
a) błąd, który pokazujesz, leży raczej na pewno po stronie szablonu i pliku paginacji.

ale to raczej "małe piwo"

b) strona powinna być jak najszybciej migrowana do najnowszej wersji Joomla (czyli 3.6); wersja 1.5 nie jest już od pięciu lat rozwijana. Grozi to zhakowaniem witryny (jeśli już nie jest zhakowana)
c) strona szkoły powinna spełniać wymogi dostępności, co z wersją J 1.5 jest trudne do osiągnięcia, a z zastosowanym szablonem chyba niemożliwe.
Zainteresuj się projektem: Kuźnia dostępnych stron: http://dostepny.joomla.pl