PDA

Zobacz pełną wersję : K2 i J2Store



tece11
23-07-2016, 00:46
Tworzę prosty sklep na J2store - ale na artykułach K2, Zainstalowałem pluginy do integracji i wszystko działa jak należy - za wyjątkiem opcji produktów: nie mogę dodać opcji produktu do artykułu w K2. Dla standardowego artykułu Joomla mogę dodawać opcje. Czy jest ktoś kto może mi pomóc ? Na moje pytania na forum J2Store nie ma odpowiedzi....

zwiastun
23-07-2016, 09:36
A może są na polskim wiki.joomla.pl w poradniku o J2Store?

tece11
23-07-2016, 13:17
Dziękuję za odzew - na pana Zwiastuna zawsze można liczyć :)
Oczywiście czytałem poradnik o J2store, myślę, że ze zrozumieniem - ponieważ budując sklep na artykułach Joomli wszystko działa bez zarzutu. Również w miarę dobrze szło kiedy wykorzystywałem artykuły z K2 - do momentu kiedy chciałem dodać opcje produktu: opcje można utworzyć - ale nie ma możliwości przypisania ich do produktu z K2 (nie pojawiają się po wpisaniu trzech pierwszych liter). Utworzyłem artykuł w Joomli, dodałem go do sklepu i bez problemu przypisałem wcześniej utworzone opcje. Nie wiem czy wina jest po stronie K2 czy J2Store - a może po mojej ? Mam najnowszą wersję K2, J2Store Pro i Joomlę 3.6, a szablon JoomShaper Helix 3. Proszę o pomoc, lub chociaż naprowadzenie na powód problemu... Pzdrawiam

zwiastun
24-07-2016, 00:15
Dawno nie korzystałem z tego sklepu, może @komodore doczyta post i się odezwie...

Bazyl
24-07-2016, 08:04
J! = J2store
K2 = K2store

Może stąd wynika problem?

tece11
24-07-2016, 21:21
To pewne że stąd wynika problem :) ale szukam sposobu na jego rozwiązanie. Zależy mi na możliwościach K2 i funkcjach J2Store ( poza tym kupiłem wersję PRO ). A co do K2Store - to dziwne - ale nie mogę znaleźć w internecie polskiego tłumaczenia.

zwiastun
24-07-2016, 22:27
J2Store nie działa z K2, z K2 dziala K2Store. Funkcjonalności są podobne.
Tłumaczenie udostępniałem dla obu wersji (ale to już minęło troch czasu).

komodore
24-07-2016, 22:53
Zastanów się, które funkcjonalności z K2 są potrzebne. Być może wystarczy rozszerzyć Joomla! o brakujące funkcje i obejdzie się bez K2.

tece11
24-07-2016, 23:14
Też myślałem, żeby nie stosować K2, ale potrzebny byłby jakiś szablon artykułu, żeby obsługujący stronę łatwo mógł wprowadzić zdjęcie główne produktu, opis, tabelę z danymi (pola dodatkowe) galerię zdjęć, tagi - bez "ręcznego"wstawiania modułów lub innych elementów i żeby to wszystko wyglądało zawsze tak samo. Takie możliwości daje K2. Czegoś poszukam, pokombinuję z artykułami. Tak na prawdę wolałbym zrezygnować z K2 niż z J2 store... Myślałem o K2Store - ale nie ma w necie śladu tłumaczenia, nawet częściowego, a bez tego nie ruszę. Dzięki za odpowiedzi. Może nie mam rozwiązania, ale jakieś wnioski już się pojawiają. Napisałem do "supportu" JsStore, pewno coś odpiszą, zobaczymy.

komodore
24-07-2016, 23:34
Do wprowadzania danych używa się formularzy, a szablon do prezentacji.

tece11
25-07-2016, 01:13
J2Store działa z K2 :P Poradziłem sobie. Gdzieś tkwi błąd, ciekawe co napiszą mi panowie zJ2Store.
Może mój sposób nie jest finezyjny, ale działa: utworzyłem artykuł w Joomla!, i przypisałem do niego opcje które będą mi potrzebne. Następnie do produktów w K2 przyimportowałem opcje z artykułu utworzonego w Joomla!, usunąłem opcje niepotrzebne i jest ok. Wszystko się wyświetla i działa jak należy. Reasumując: K2 i J2Store działają razem, ale nie można dodawać opcji produktu w standardowy sposób - trzeba pokombinować.

tece11
25-07-2016, 12:00
Jak zwykle pozornie trudne problemy mają proste rozwiązania: trzeba w konfiguracji J2Store ustawić ładowanie JQuery tylko od frontu. To załatwia sprawę.
K2 i J2Store są kompatybilne. I to wszystko chyba w tym temacie.