PDA

Zobacz pełną wersję : Jak dodać nową czcionkę do JCE Edytora?



SuperNowa
29-07-2016, 14:35
Witam,
Mam pytanie jak w tytule. Szukałam takiej możliwości w miejscu jak w dawnych wersjach Joomli, czyli w profilu Default > Editor Parameters >Typography. Niestety teraz nie ma tam takiej opcji.

Jac
29-07-2016, 22:05
@font-face we własnym arkuszu CSS.

Więcej na stronie domowej edytora https://www.joomlacontenteditor.net/support/tutorials/editor/item/adding-and-removing-fonts.

SuperNowa
29-07-2016, 22:34
Widziałam już tą instrukcję, ale w zakładce Plugin Parameters też nie widzę opcji Adding a new Font Famliy, są tylko takie:

Article Breaks
File Browser
Clipboard
Image Manager
Link
Lists
Media Support
Preview
Source Code Editor
Spellchecker
Tables
XHTML Extras
VisualBlocks

Jac
30-07-2016, 11:17
To dodaj font we własnym arkuszu CSS. Arkusz tworzysz specjalnie dla edytora JCE.

SuperNowa
30-07-2016, 11:59
Dziękuję za zainteresowanie. Problem w tym, że ja sobie poradzę, ale klient na css-ach się nie zna :)

Jac
30-07-2016, 12:44
Własny arkusz CSS dla edytora JCE jest właśnie po to, żeby przygotować gotowe style (wyglądu edytowanej treści) dla klienta, pod konkretny projekt/witrynę. Klient nie musi znać CSS. Dajesz mu gotowe rozwiązanie i konkretnie wytyczne przygotowane pod niego. Przynajmniej nic później nie napsuje. I strona, a dokładnie jej treści nie będą wyglądały po czasie jak amatorszczyzna sformatowana bez pojęcia.

SuperNowa
30-07-2016, 13:07
To rozumiem i z tym się zgadzam - arkusz dla JCE. Chodzi o to, żeby klient pisząc swój artykuł miał możliwość wyboru pomiędzy dwoma czcionkami, bo tak zaprojektował grafik o bujnej wyobraźni :)

mjmartino
01-08-2016, 09:03
Jak dodasz do css te nowe fonty to będą do wyboru... z poziomu edytora.

SuperNowa
01-08-2016, 13:04
Właśnie nie pokazały się w edytorze. Dawniej, żeby pokazały się w edytorze, to dodawało się je w opcjach Components > ICE Teraz ta opcja zniknęła jakoś...

SuperNowa
02-08-2016, 17:09
Dziękuję. Okazało się, że problem nie w JCE, ale w jakichś ustawieniach, jakie klient zrobił w swojej Joomli.