PDA

Zobacz pełną wersję : Logowanie do zaplecza witryny



kscar
31-07-2016, 21:54
Bardzo proszę o pomoc laikowi.
Zainstalowaną mam Joomlę 3.4.1 na serwerze nazwa.pl.

Nie działa hasło administratora do zaplecza witryny.
Edycja/zmiana hasła w bazie danych dla super usera nie przynosi efektu.

Bardzo, bardzo proszę o pomoc.
Temat dla mnie jest bardzo pilny.

Pozdrawiam i z góry dziekuję za ewentualne sugestie.

zwiastun
01-08-2016, 20:53
Jeśli nie działają sposoby na odzyskanie hasła opisane na wiki, to konsultacja ze specjalistą. To może być zhakowana witryna.

kscar
02-08-2016, 00:08
Zhakowana nie jest choć nikt, nigdy nie może mieć 100% pewności.
Konsultacja ze specjalistą to znaczy z kim ?
Dokładnie taka same radę dostałem od administratorów na nazwa.pl.
Moje wnioski są takie:
Jak problem opisany i błachy to jazda po użytkowniku że szukać nie umie, że nie napisał o szczegółach więcej itd.
Jak problem poważniejszy to rada by iść do specjalisty, zapłacić i może się specjaliście uda.
Po co jest w takim razie to forum jeśli tu specjalistów żadnych nie ma ?????

Gall Anonim
02-08-2016, 13:31
Po co jest w takim razie to forum jeśli tu specjalistów żadnych nie ma ?????
Specjaliści też mają wakacje, urlopy, rodziny, dzieci - i nie mają tutaj dyżurów a działają na zasadach wolontariatu - jak widzę
spróbuj jeszcze tego http://all4web.pro/product/10-a4-admin-sos (tylko przeczytaj dokładnie instrukcje)
- i niestety mam przykrą wiadomość - w Joomla3.4.1. brać hakerska wykryła lukę i przeprowadziła swojego czasu sporo udanych automatycznych ataków => czyli uderzenie w witrynę => jak podatna i nie zabezpieczona to bum :-) - luka została załatana ale niestety ty masz jeszcze tę podatną wersję jak sam napisałeś .

kscar
07-08-2016, 02:25
Dziękuję :(

zwiastun
07-08-2016, 09:50
Moje wnioski są takie:
Jak problem opisany i błachy to jazda po użytkowniku że szukać nie umie, że nie napisał o szczegółach więcej itd.
Jak problem poważniejszy to rada by iść do specjalisty, zapłacić i może się specjaliście uda.

Szanowny Kolego,
mam nadzieję, że dodatek wskazany przez @Galla Anonima Ci rzeczywiście pomógł. Odniosę się wszakże do Twojej wypowiedzi.
Rozumiem Twoją frustrację, ale forum to nie miejsce do jej wyładowywania.
1. Nikt tu po użytkownikach jazd nie uprawia.
2. Masz przestarzałą wersję Joomla, zatem prawdopodobieństwo zhakowania bardzo duże. A na Twojej ocenie polegać, niestety nie można, bo sam podkreślasz, że jesteś laikiem.
Ponadto administracja nazwa.pl zablokowała Ci stronę nie bez powodu (bo przecież nie dlatego, że się na nią zalogować nie potrafiłeś).
3. Skoro jesteś laikiem, skoro nie pomagają znane i opisane sposoby odzyskania hasła (o czym też też piszesz), to - przykro mi, nie ma innego sposobu, jak zlecenie specjaliście, który "pacjenta" zbada i zwykle znajdzie lekarstwo. Jeśli nie znajdzie to zapłaty nie weźmie, bo za co. Chyba że skorzystasz z usługi hochsztaplera.

Jak jednak rozumiem, owo "Dziękuję" świadczy, że problem został rozwiązany. Upewnij się tylko, czy na pewno witryna nie jest zhakowana.
PS Po co zakładasz 2 wątki do jednego problemu?

kscar
07-08-2016, 10:56
Dziękuję i dziękuję ponownie.
2 wątki i frustracja wynikła z desperacji i przepraszam.
O pomoc poprosiłem firmę świadczącą takie usługi, zapłaciłem, dostęp do zaplecza odzyskałem na 3 dni po czym nazwa.pl zablokowała mi wszystko.
Nie wiem czy skorzystałem z usług "hochsztaplera", ale wiem że zapłaciłem za odzyskanie dostępu do zaplecza a w efekcie przestała działać poczta i zablokowano mi wszystko.
Pozdrawiam

zwiastun
07-08-2016, 11:12
No cóż, na rynku bywają różni. Być może zapłaciłeś tylko za odzyskanie dostępu. Ale i w takim przypadku specjalista powiedziałby Ci, że witryna jest zhakowana i wymaga poważnego leczenia (trochę to kosztuje, ale - niestety - zaniedbałeś aktualizacje i masz przykrą konsekwencję). Jeśli Ci nie powiedział, to - niestety - "specjalista" z programu Usterka.
O ile wiem, nawiązałeś już dobry kontakt, więc sprawa się pewno wkrótce rozwiąże.

kscar
07-08-2016, 11:27
Nawiązałem i dziękuje raz jeszcze administracji