PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z zapisaniem zmian



someone1989
03-08-2016, 14:19
Mam problem z zapisywaniem zmian w joomli. Nie ważne czy to artykuł czy ustawienia od pewnego czasu nie mogę nic zapisać. Jak daje zapisz lub zapisz i zamknij strona się ładuje kilkanaście sekund a później podaje strona internetowa jest niedostępna. Jak daję odśwież wraca mnie do poprzedniej strony np spisu artykułów, mogę sobie chodzić po różnych funkcjach panelu administratora i jak znowu wejdę w artykuł czy ustawienia i dam zapisz to robi się to samo. Nic nie zmieniałem na ftp ani w panelu hostingu.

Joomla w wersji 3.6.0

someone1989
03-08-2016, 17:38
A i dodam, że na innej domenie na tym samym hostingu az po zainstalowaniu joomli dzieje się to samo na czystej instalce

Azot
03-08-2016, 18:11
A i dodam, że na innej domenie na tym samym hostingu po zainstalowaniu Joomla! dzieje się to samo na czystej instalce

Sam sobie odpowiedziałeś, przyczyn szukaj po stronie hostingodawcy :)

Karol99
05-08-2016, 09:09
Ale na wszelki wypadek sprawdziłbym, czy tak samo jest w innej przeglądarce / na innym komputerze.

someone1989
05-08-2016, 14:35
Na telefonie działa. Na komputerze nie niezależnie od przeglądarki. W dodatku dzieje się tak na wszystkich domenach i tych przekierowanych z home na hosting az jak i tych wykupionych w az. Takie same objawy ma też wordpress. Pomoc az zajmuje się tym i do tej pory nic nie pomogli ;/ jakaś porażka ten hosting. Najpierw przejechałem się na home teraz na nich.

Gall Anonim
05-08-2016, 16:56
Sprawdź jak już wspomniano na innym kompie (nie telefonie) i różnych przeglądarkch

someone1989
05-08-2016, 17:51
Nie zrozumieliśmy się.. sprawdzałem i działa tylko na telefonie nie wiem czemu.

Dodatkowo sprawdziłem na cba. Założyłem konto tam i zainstalowałem joomle i działa wszystko na chromie, operze, firefoxie jaki i edge. Jedynie domeny przypięte do hostingu az mają taki problem.

Karol99
05-08-2016, 20:26
Zrozum, że nasze rady, aby sprawdzić na innym komputerze (a dobrze by było, żeby na łączu od innego dostawcy internetu) to nie są jakieś widzimisie.

someone1989
09-08-2016, 09:20
Ile razy mam powtarzać, że sprawdziłem. Na wielu urządzeniach i na wielu przeglądarkach w wielu wersjach. Usuwałem też pliki cookies. Sprawdzałem też na urządzeniu z czystą instalką windowsa. Nic nie działa. Działa tylko wyłącznie na telefonie. Nie wiem na jakich bo sam mam tylko samsunga s5 i na nim działa.

Z joomla na innych hostingach nie ma problemu więc to nie kwestia sprzętu a jakiś ustawień joomli/hostingu lub szkodliwego oprogramowania. Myślałem, że ktoś miał podobnie i wie co było przyczyną u niego bo az się z tym ciągle męczy i nic.

komodore
09-08-2016, 20:11
Twoim problemem jest az. Skontaktuj się z hostingiem. Choć lepiej zmień hosting, bo to prędzej zadziała, niż zmiana w mod_security.