PDA

Zobacz pełną wersję : ROZWIĄZANIE - Błąd po aktualizacji do Joomla 3.6.1 związany z wersją php 5.3



sylwekb
04-08-2016, 10:28
Gdyby ktoś miał błąd po aktualizacji do Joomla 3.6.1 związany z wersją php 5.3

poniżej jest rozwiązanie

w pliku

libraries/joomla/session/handler/native.php

zamienić

private $started;

na

private $started = false;

zamienić

private $closed;

na

private $closed = false;

nad linią


if (isset($_SESSION))

dodać


$this->closed = true;

Problem ma być rozwiązany w aktualizacji do wersji Joomla 3.6.2

dawidryba11
04-08-2016, 11:07
Php 5.3 w tych czasach? Przecież to dziadek jest, nie powinno się juz chyba go używać?

Wysłane z mojego GT-S7710 przy użyciu Tapatalka

sylwekb
04-08-2016, 11:22
Niestety jeszcze bardzo dużo serwerów ma ustawione php 5.3 jako standartowy, nie tylko u nas w Polsce ale także za granicą o czym piszą także na stronie forum projektu forum.joomla.org. Ustawienie wyższego php np 5.7 globalnie spowodowałoby problem z tym, że wiele starszych stron by się rozsypało. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie przez niektórych dostawców hostingów multiphp gdzie klient może sam sobie zmienić wersję php według potrzeb i uznania dla poszczególnych subkont.

egon170
04-08-2016, 12:44
U mnie występował jeszcze inny błąd na wersji nowszej PHP - cały czas wyskakiwał błąd o błędnym tokenie

W moim przypadku pomogło wyłączenie przed aktualizacją dodatku - SYSTEM-backup on update - mam nadzieję, że ta podpowiedź komuś się przyda ...
Oczywiście trzeba pamiętać o manualnej kopii :)

alex51
04-08-2016, 13:37
Nie polecałbym wyłączania dodatku System - Kopie zapasowe i aktualizacja (System - Backup on update). Bywa, że ratuje on "życie" strony. Można zastosować takie proste rozwiązanie: skasuj zakończenie linku (/index.php?option=com_joomlaupdate&task=update.fina lise), pozostawiając jedynie http://adrestwojejwitryny/administrator kliknij enter i wrócisz na pulpit zaplecza swojej zaktualizowanej strony.

mjmartino
04-08-2016, 20:07
Wy tu o wersji 5.3 a ostatnio na blogu pisałem przy aktualizacji do wersji 3.6.0 że wersja PHP 5.5 skończyła żywot 10 lipca 2016 czyli zero wsparcia dla security.
Wszystkim polecam podnieść wersje do 5.6 lub próbować skoczyć na 7.x