PDA

Zobacz pełną wersję : Przypisywanie modułu



piotreczek100
09-08-2016, 21:48
Witam serdecznie
Mam pewien problem i nie potrafię sobie z nim poradzić.
Mianowicie tworzę stronę opartą o VM i używam tam modułu do wyszukiwania.
NIestety ale w module jest jakiś problem, gdyż jako jedyny "nie reaguje" na przypisywanie modułów. tzn, że mam np moduły najnowsze produkty itp przypisane do strony głównej, natomiast gdy wyszukuję produktu poprzez ten moduł, to wszystkie moduły które powinny być przypisane tylko do strony startowej, nadal się wyświetlają.
Wiem, że jest to wina modułu, gdyż jak użyję standarowej szukajki to wszystko jest ok.
Niestety ze względu na barierę językową nie potrafię wytłumaczyć tego problemu twórcy modułu i w ten oto sposób pozostaję sam ze swoim problemem.
Czy jest jakiś sposób aby wymusić na module to aby nie wyświetlał zaznaczonych modułów wraz z wynikiami wyszukiwania?
Będę bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Piotr

Barbasia
20-10-2017, 03:36
Temat pokrewny.

Na stronie mam pozycję w której wyświetlam różne moduły. Moduły te przypisuję do stron w "Przypisz do" ("Menu Assigment").
Ale niektóre "strony" nie są tam uwzględnione - nie ma ich na liście, więc nie mogę do nich przypisać modułu.
Czyli nie ma tego całego drzewa serwisu: https://docs.joomla.org/images/3/3f/Help30-Module-Manager-Edit-menu-assignment-en.png
Są wyszczególnione tylko te, do których prowadzą moduły typu "menu". Efekt jest taki, że wchodząc na jakiś artykuł z modułu "wszystkie artykuły z kategorii", nie mam moich modułów, tylko sam artykuł.

Od czego to może zależeć?

Jak mogę sprawić, by wybór miejsc w "Przypisz do", w których moduły mają być wyświetlone, uwzględniał wszystkie artykuły?

Pozdrawiam
- Basia

zwiastun
20-10-2017, 10:53
Przypisujesz do stron/pozycji menu. Bo organizacja stron Joomla opiera się na menu. To znaczy, musisz mieć utwozoną pozycję menu, która wywołuje stronę (lub podstronę), żeby można się do niej odwoływać. Jeśłi nie potrzbujemy w meenu jakiejś pozyccji, a chcemy się do niej odwoływać, tworzymy tzw menu ukryte (nie pokazywane w witrynie)

Barbasia
20-10-2017, 18:33
Szok. Po Twojej odpowiedzi, która otworzyła mi oczy na pewną oczywistość, której dotąd nie dostrzegłam, jeszcze raz przejrzałam co w czym tam u mnie siedzi, i się okazało, że odpowiednie menu utworzyłam, ale nie przypisałam mu modułu (który również stworzyłam). Czyli w pozycji wyświetlałam moduł, ale bez menu. Po przypisaniu modułu do menu, moduł pojawił się na wszystkich odsłonach, czyli również tych, na które wchodziłam wcześniej z modułu listy kategorii, która wcześniej nie była menu (a teraz jest). Wielkie dzięki! :)

Gall Anonim
20-10-2017, 19:12
Jakbyś na przyszłość maił jakieś problemy z wyświetlaniem się modułów na podstronach i zagłębieniach - polecam advanced module manager.