PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można sprawdzić jakie moduły użyto w szablonie?



Thorax
19-08-2016, 11:05
Cześć,
jakieś tam podstawy Joomli mam, zajmuje się "administracją" strony stworzonej przez firmę zewnętrzną. W cudzysłowie, bo po prostu dodaje kolejne artykuły i ewentualnie coś podmieniam (godziny otwarcia czy coś).
Teraz sam chciałbym stworzyć stronę na Joomli, wybrałem szablon (http://demo.joomlead.com/#jl_builder), zainstalowałem, teraz chciałbym dodać treści żeby prezentowały się jak na szablonie, zwłaszcza jeśli chodzi o "featured projects" i ten slider zdjęć z treścią na zdjęci na samej górze. Domyślam się, że to jakiś moduł - można sprawdzić co to za moduł? Informacji o tym jak sprawdzić pozycję modułów jest od groma, ale jak sprawdzić co to za moduł już nie.
Można też wgrać jakoś szablon wraz z wykorzystanymi modułami/dodatkami? Albo nawet szablon, który zawiera dokładnie taką samą treść jak w demie i potem edytować?
Być może nie rozumiem idei szablonów, ale jeśli widzę jakiś szablon, pobieram go, ale nie da się odtworzyć efektów wizualnych szablonu (bo nie znam wykorzystanych modułów) to trochę dziwne. Być może jest to kwestia wersji darmowych, nie wiem, stąd mój post.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Rafał

Pawelo31
19-08-2016, 16:08
Witam. Mylisz się. Najlepszym sposobem na sprawdzenie to tytuł modułu ale jeśli nie ma to robimy następujące operacje. Można bardzo prosto sprawdzić jaki to moduł. Klikasz od frontu prawym przyciskiem na element w module myszy i klikasz zbadaj element lub zbadaj w niektórych przeglądarkach. Sprawdzasz ścieżkę do jakiegoś stylu css bo takie informacje też się pojawiają. Sprawdzasz w ścieżce jak się nazywa moduł. Włączasz pokazywanie pozycji menu w ustawieniach szablonów. Dopisujesz od frontu w tym samym widoku do adresu ?tp=1. Wyświetlą Ci się pozycje. Sprawdzasz pozycje w której stoi moduł. Na podstawie tych dwóch nazw (nazwa modułu i pozycja) sprawdzasz w widoku wszystkich modułów w panelu który to.

marzatela
21-08-2016, 10:24
To jeszcze tylko w celu uzupełnienia - pozycje modułów można podejrzeć, jeżeli od strony zaplecza ustawimy zgodę na podgląd modułów:
http://mojevisualstudio.blox.pl/2013/08/Rozmieszczenie-blokow-na-stronie-Joomla.html

Thorax
22-08-2016, 06:47
Na podstawie tych dwóch nazw (nazwa modułu i pozycja) sprawdzasz w widoku wszystkich modułów w panelu który to

Gdybym miał w panelu jakiekolwiek moduły to nie ma problemu, bo właśnie już po pozycji by się znalazło, ale póki nie dodam czegoś sam to w panelu mam pusto. Z kolei chcąc dodać moduł mam do wyboru wyłącznie te, że tak to określę, standardowe. Inne bym musiał doinstalować. Znając nazwę raczej nie powinno być problemu ;)
Pozostaje pytanie - skoro stwierdziłeś, że w panelu mogę znaleźć żądany moduł, to jest możliwość instalacji szablonu razem z zawartością i wszystkimi modułami?

alex51
22-08-2016, 08:13
Można też wgrać jakoś szablon wraz z wykorzystanymi modułami/dodatkami? Albo nawet szablon, który zawiera dokładnie taką samą treść jak w demie i potem edytować?
Być może nie rozumiem idei szablonów, ale jeśli widzę jakiś szablon, pobieram go, ale nie da się odtworzyć efektów wizualnych szablonu (bo nie znam wykorzystanych modułów) to trochę dziwne. Być może jest to kwestia wersji darmowych, nie wiem, stąd mój post.
Wskazany przez Ciebie szablon w wersji bezpłatnej można pobierać wyłącznie jako sam szablon. W wersji komercyjnej z opłatą 19$ otrzymasz możliwość pobrania pakietu quickstart, czyli pełnej "instalki" zawierającej szablon z wszystkimi danymi przykładowymi pokazanymi w demo tego szablonu. Jest to częsta praktyka, stosowana przez producentów szablonów.

Thorax
22-08-2016, 08:16
Czyli jednak nie myliłem się, że to kwestia darmowej wersji.
Dzięki za pomoc, pozdrawiam!