PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł płatności w formie darowizny.



fredy1
20-08-2016, 12:19
Witam.

Mam kłopot, potrzebuję pomocy, jest umowa z przelewy 24. Wymyśliłem sobie to w ten sposób:
wchodzę na stronę "www" z boku mam informację "podaruj kwotę" rozwijam listę wyświetlają mi się kwoty np. 1zł, 2, 5, 10, 20, 50, 100. klikam w wybraną kwotę i przekierowuje mnie do płatności. Dalej zaznaczam np opcję która jest już oferowana (wybieram bank lub blik itp) ale bez podawania swoich danych osobowych. Czy jest taka możliwość? Proszę o podpowiedzi jak można i czym to wykonać?

michal1233
21-08-2016, 00:09
Są dodatki do przeprowadzania płatności przez przelewy24 do virtuemart, możesz skonfigurować sobie kilka 'ofert' jako kwoty do darowizny. Ewentualnie zapoznaj się z dokumentacją jaką przelewy24 udostępnia w celu wdrożenia płatności.

Najprostszą opcją jest jednak zastosowanie darowizn poprzez PayPal.

fredy1
21-08-2016, 12:09
Wstępnie patrzyłem na dokumentację przelewy24 jakoś nie za bardzo mi to odpowiada. Z kolei nie chcę instalować virtuemart bo sklep mi nie potrzebny., a mógłbyś coś więcej powiedzieć na temat paypal ?

michal1233
21-08-2016, 15:07
Nie korzystałem z tego nigdy, ale na pewno oferują taką opcję przy pomocy gotowych kodów do wklejenia na stronę. Zajrzyj do FAQ PayPal.

Karol99
22-08-2016, 20:17
Do darowizn prze PayPal-a są rozszerzenia na JED.

Z polskich operatorów płatności transferuj.pl daje możliwość takich charytatywnych wpłat z niską prowizją. Robisz prosty formularz kwota/klawisz "wpłać", który przenosi na ich stronę, przekazując kwotę i nazwę beneficjenta, a tam odbywa się cały proces płatności. (Oczywiście najpierw umowa z nimi.).

fredy1
19-11-2016, 12:16
Witam ponownie, przebiłem się przez support przelewy24 i pomogli odblokowując w gotowym formularzu opcję wolnej kwoty, czyli osoba wpłacająca może dowolnie zmienić wartość wpłacanych pieniążków, wcześniej tak nie szło. Bardzo dziękuję za pomoc.

Bazyl
19-11-2016, 12:45
pomogli odblokowując w gotowym formularzu

Czyli gdzie?
W którymś z gotowych dodatków?

Pawelo31
19-11-2016, 15:15
Dane wpłacającego też są wymagane w przelewach24

fredy1
20-11-2016, 12:47
Logujesz się do panelu przelewy24 tam masz zakładkę usługi i generujesz kod formularza, mankamentem jest jednak to, że nie masz wolnej kwoty, jak przekleisz dokładnie ten kod. Więc najpierw dajesz dyspozycję mailową o puszczenie wolnej kwoty, i piszesz to z maila, który jest wpisany do kontaktu. Generujesz formularz i kod kleisz tam gdzie ci pasuje.

W formularzu podczas przekazywania kwoty pola wymagane to imię, nazwisko, miasto, ulica i email.