PDA

Zobacz pełną wersję : DJ-MENU zmiana położenia przycisków



dj crazy
23-08-2016, 11:13
Witam,

mam do Was ogromną prośbę, próbuję na pasku menu zmienić położenie przycisków, w tej chwili są ustawione od lewej do prawej, ja chciałbym mieć je rozmieszczone odwrotnie od prawej do lewej wrzucam screen o co mi chodzi dokładnie.

Dodatkowo chciałbym zmienić wysokość paska górnego menu w którym znajduje się logo, czy te ustawienia można zmienić wyłącznie grzebiąc w kodzie ?

Pozdrawiam

michal1233
23-08-2016, 12:32
Nie obejdzie się tutaj bez edycji kodu. Musisz ustalić, w którym pliku jest kod odpowiedzialny za menu i zmienić float: left na float: right. Co do wysokości powinno być to określone w tym samym pliku - parametr height.

dj crazy
23-08-2016, 19:00
Odnalezienie tej linijki kodu dla mnie nie jest łatwym wyzwaniem, próbuję robić to w ten sposób, że klikam prawym na pasku i klikam zbadaj element, przeszukując kod odnajduję linijkę float zmieniam na right, ale logo zamienia się stronami z przyciskami. Czy macie jakiś sposób jeszcze jak mogę zlokalizować kod potrzebny do zmiany parametru czy może pozostaje szukanie w każdym pliku po kolei ?

mjmartino
23-08-2016, 19:17
Hmm trochę nie jasno piszesz.. czy Tobie chodzi oto aby menu całkiem po lewej stronie ?
Czy chodzi ci oto aby np HOME było zamiast po lewej to po prawej ?

dj crazy
23-08-2016, 19:46
No tak źle to określiłem, znalazłem linijkę która opowiada za zmianę położenia przycisków z lewej strony na prawą, ale dodatkowo same przyciski też zmieniają się miejscami z lewej na prawo jak widać.


.dj-main li.dj-up {
position: relative;
display: block;
float: left;
height: 138px;
background: none;
padding: 0;
font-family: Lato, sans-serif


A gdybym chciał ustawić przyciski tak żeby nie znajdowały się na samym końcu prawej strony tylko z jakimś odstępem jest to do zrobienia ?

mjmartino
23-08-2016, 23:29
To wymaga głębszej przebudowy bo inaczej będzie Ci się rozjarzać na innych rozdzielczościach, a odsunąć powinno się dać marginesem margin, dodaj i sprawdź.
Prościej by było z linkiem do strony ;)

dj crazy
24-08-2016, 08:46
Mam serwer na XAMP postawiony, więc chyba nie będę mógł udostępnić linka, tam mi się wydaje.

mjmartino
24-08-2016, 09:30
Jeśli nie znasz się na sprawach sieciowych itd. to raczej nie ;)
A sama zawartość to już mniejszy problem bo możesz sobie je ustawić jak chcesz w menu więc tam zmień kolejność ;)

dj crazy
25-08-2016, 21:04
Możecie podpowiedzieć mi w jaki sposób odnaleźć plik z kodem który chce się edytować ? Klikam sobie prawym przyciskiem na element który chcę zmienić i zmieniam np. kolor i zapisuję plik wprowadzona zmiana działa, ale są fragmenty kodu gdzie nie wyświetla się nazwa folderu, a program Notepad++ po wpisaniu kawałku kodu nic nie wyszukuje w folderze Xamp ;/ Co oznacza to inline ?

Chodzi mi o zaznaczony element w załaczniku, gdy zmienię w nim wartość na stronie czcionka się zmienia, ale jaki plik za to odpowiada ?

zwiastun
25-08-2016, 22:02
Umiejętność posługiwania się przeglądarką + podstawowa wiedza z zakresu HTML/JAVASCRIPT/CSS/PHP + znajomość Joomla + doświadczenie.
Drogi Kolego, gdyby wszystko było takie proste i łatwe, żeby każdemu się dało wytłumaczyć w 3 zdaniach, to podstawówka trwałaby dwa lata, gimnazjum 2 miesiące, ogólniak może trzy, a nauka zawodów odbywałaby się na formach internetowych.
Nabędziesz więcej doświadczenia, będziesz umiał znaleźć więcej. Póki co musi Ci starczyć to, co potrafisz.
Na obrazku nic nie widać (mimo powiększenia do 500%).

szydlak
25-08-2016, 22:10
Umiejętność posługiwania się przeglądarką + podstawowa wiedza z zakresu HTML/JAVASCRIPT/CSS/PHP + znajomość Joomla + doświadczenie
Dokładnie. Czasami arkusze stylów są osadzone w dokumencie generującym html i dlatego nie widzisz ścieżki do plików. A nawet jakbyś doszedł to tam lepiej nic nie zmieniaj bo tylko możesz sobie zaszkodzić. Na twoim miejscu wrzuciłbym stronę na jakiś serwer i jak coś potrzebujesz zmienić to zawsze ktoś pomoże. Ale nie w ten sposób że dajesz screena na którym nic nie widać

dj crazy
25-08-2016, 22:27
Po prostu myślałem, że obejdzie się bez kupowania hostingu do momentu ukończenia strony.

Z tym screenem to forumowy hosting mocno kompresuje zdjęcia.

http://www47.zippyshare.com/scaled/r1bsRyLx/file.html (http://www47.zippyshare.com/v/r1bsRyLx/file.html)

zwiastun
25-08-2016, 22:35
Na zippyshare wcale nie jest lepiej. Żeby odnaleźć coś w kodzie, trzeba się często posłużyć kodem obok. I - jak napisał @szydlak - znać się na tyle, żeby sobie krzywdy nie zrobić. Fragment, którego szukasz, jest pewno generowany przez PHP, więc niekoniecznie da się go znaleźć, jeśli nie zna się dobrze Joomla i systemu szablonów.

szydlak
25-08-2016, 22:37
Css generowanego przez php możesz zmienić. Ale potrzebna jest wiedza.

zwiastun
25-08-2016, 22:45
To może być też kod dodany przez JS (trudno zgadywać). Odszukać trzeba pewno w plikach modułu menu np. ciąg "/* Top-to-Bottom */

szydlak
25-08-2016, 23:09
A wracając do hostingu. Skoro planujesz wdrożyć stronę jakiejś firmie to po co zwlekać ? A jeśli już to na nazwie np masz 2 tygodnie testowania za darmo. Ja sobie prywatnie wykupiłem na hekko.pl. Chociaż nie zajmuje się profesjonalnie tworzeniem stron to na własne potrzeby się przydaje. Na hekko też jest 14 dni testowania.

dj crazy
25-08-2016, 23:21
Wrzucam właśnie stronę na hostinger teoretycznie darmowy, ale co wyjdzie zobaczę, strona którą robię ma być na moje potrzeby, tak abym mógł zamieszczać na niej swoje zdjęcia, oraz jakieś wpisy. Mam na nią dużo dużo czasu nie mam ciśnienia na to, stąd pomysł zacząć robić samodzielnie, za drobne porady jestem w stanie zapłacić, nawet dodałem ogłoszenie na giełdzie. Oryginalna templatka ma wszystko to czego potrzebuję, mam tylko problem ze zmianą kolorów na stronie, a wydawało się to takie łatwe :D

szydlak
25-08-2016, 23:28
Drobne porady to na forum są za darmo. Ale też nie oczekuj że ktoś za 20 zł zrobi coś więcej.