PDA

Zobacz pełną wersję : Rozwalona strona



szydlak
26-08-2016, 19:18
Witam. Mam taki nietypowy problem ze stroną. Czasami po wczytaniu strony jest totalnie rozwalona jakby nie wczytywał się css. Po odświeżeniu ładuję się już normalnie. To samo mam z zapleczem. Strona jest na hostingu OVH (firma która obsługuje szkołę zakładała). Ponoć na tym serwerze już mają wykorzystany limit baz (5). Miałem tak na joomla 1.5 i teraz mam na nowo postawioną 3.62 i jest to samo. Na serwerze PHP 5.4. Już zgłosiłem żeby uaktualnili do 5.6 ale to pewnie nie tego wina. Korzystam głównie z przeglądarki chrome. Na innych nie sprawdzałem. Ale tylko na tej jednej stronie to się dzieje. Miał ktoś podobnie?

Gall Anonim
26-08-2016, 19:22
Efekt od kiedy? - jak długo trwa taka sytuacja?

szydlak
26-08-2016, 19:38
Na joomla 1.5 chyba od dwóch miesięcy. Dziś wgrałem 3.62 i jest to samo. Ale jak mówiłem to nie przy każdym otwarciu strony. Przed chwilą zauważyłem że dzieje się też tak jak wejdę na jakąś podstronę. Jak chce zalogować się na zaplecze i klikam zaloguj to efekt jest taki jakby strona się odświeżyła. I jak drugi raz kliknę zaloguj to wtedy się loguje. To jest zawsze po wyłączeniu przeglądarki.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Karol99
27-08-2016, 11:47
Sprawdź na czystym profilu przeglądarki, innej przeglądarce, innym komputerze. Bywają różne dziwne zjawiska, mnie np. problem niewczytywania css przydarzył się, gdy w FF zmieniłem dodatek HTTPS-Everywhere na inny podobnie działający (nie pamiętam nazwy...)

szydlak
28-08-2016, 12:38
Teraz mam stronę rozwaloną cały czas. I na innych przeglądarkach i na telefonie tez? ta sama strona na innym serwerze działa zawsze. Co jest grane ? www.zsa-bozkow.pl

zwiastun
28-08-2016, 13:11
Po co podajesz link do wyłączonej witryny? Co takiego mamy na niej zobaczyć?
Pytanie generalne: Czy w ogóle wiesz, jak się zabrać za szukanie przyczyny? Bo na razie to wznosisz okrzyki, że strona Ci nie działa. I oczekujesz na wypowiedzi wróżbitów.
Czy serwer spełnia wymagania Joomla?
Czy spełnia wymagania zainstalowanych rozszerzeń?
Czy pobrałeś kopię strony na komputer lokalny i przetestowałeś jej działanie w optymalnych warunkach?
Czy włączyłeś diagnostykę strony i przeanalizowałeś wyniki?
Czy włączyłeś raportowanie błędów i naprawiłeś zgłaszane błędy?

szydlak
28-08-2016, 13:15
Ja tą stronę tworzyłem na lokalnym komputerze. Potem wrzuciłem na serwer testowy na hosting hekko.pl. i działa do tej pory. W piątek wrzuciłem na serwer ovh i od tamtej pory takie rzeczy. Na tym serwerze na joomla 1.5 sporadycznie też miałem taką rozwaloną ale po odświeżeniu działała.
Notice: Undefined property: stdClass::$tree in /home/opiekain/inlis/zsa-bozkow_pl/libraries/cms/menu/site.php on line 102

Notice: Undefined property: stdClass::$tree in /home/opiekain/inlis/zsa-bozkow_pl/libraries/cms/menu/site.php
co to oznacza

zwiastun
28-08-2016, 13:17
To, że ją tworzyłeś lokalnie, potem wrzuciłeś i działało, a teraz nie działa, niewiele ma do rzeczy. Pobierz i sprawdź teraz, czy będzie działać lokalnie. Jeśli będzie, masz prostą odpowiedź na pytanie, dlaczego nie działa: serwer dd.

Undefined property: niezdefiniowana właściwość.

szydlak
28-08-2016, 13:20
Akeeba przywróciłem kopie i działa. Ale jak szukać przyczyny tego ? Jak przywracałem akeeba tam były takie zalecane ustawienia. Wszystko miałem na zielono

zwiastun
28-08-2016, 13:31
Gdyby serwer spełniał wymagania, to nie byłoby problemów. Nie spełnia.
Wystarczy, że nie spełnia wymogów któregoś z rozszerzeń. Wyłączaj po kolei rozszerzenia i szukaj przyczyny.
Możesz zacząć od wyłączenia modułu obsługującego menu.

szydlak
28-08-2016, 13:41
No i juz mam jakiś punkt zaczepienia. A może być to wina np php ? Wczoraj jeszcze miałem na zapleczu komunikat w akeeba że mam stare php i może nie działać dobrze. Dziś już tego komunikatu nie mam jak przywróciłem po awarii stronę. Miało być uaktualnione do wersji 5.6 Czy ta aktualizacja mogła powodować problemy?

szydlak
28-08-2016, 17:09
Znowu czasami zaczyna rozwalać stronę. Włączyłem analizę systemu, raportowanie błędów na maksa. Czego powinienem szukać w tej analizie ?