PDA

Zobacz pełną wersję : Ścieżka powrotu ,



szydlak
28-08-2016, 00:02
Witam. Właśnie zrobiłem nową stronę szkoły na joomla 3.62. (www.zsa-bozkow.pl (http://www.zsa-bozkow.pl)). Na stronie mam kilka kategorii artykułów. Aktualności, Z życia internatu i jeszcze kilka innych. Jako stronę startową ustawiłem menu: NASZA SZKOŁA -> WYDARZENIA -> Aktualności. Z tym że menu Aktualności wyświetla mi artykuły wyróżnione ze wszystkich kategorii. W każdym artykule mam wstawione "czytaj więcej" I jak kliknę na stronie głównej np pierwszy artykuł to pokazuje mi dziwną ścieżkę powrotu. I staje się aktywne menu DLA UCZNIÓW - > Edukacja. (Artykuł wyświetla się poprawnie) tylko ścieżka powrotu jest zła jakby całkowicie zmieniło się menu. Jak wejdę w menu NASZA SZKOŁA -> WYDARZENIA -> i cokolwiek innego co nie jest stroną startową to po wejściu w danych artykuł ścieżka jest poprawna. Czy można to poprawić w jakiś sposób?

szydlak
28-08-2016, 00:55
Po głębszej analizie stwierdziłem, że błąd jest tylko w artykułach z kategorii aktualności.

szydlak
28-08-2016, 08:04
Problem rozwiązany. Musiałem stworzyć na nowo kategorię nadrzędną do kategorii aktualności. W sumie w bazie nic tam dziwnego przy kategoriach nie widziałem ale zmiana pomogła.

zwiastun
28-08-2016, 13:15
Nie działo się nic nadzwyczajnego. Przeciwnie. Ścieżka była w pełni poprawna. Pozycja menu typu przegląd artykułów wyróżnionych wyświetla artykuły z różnych lokalizacji w serwisie (różnych kategorii, udostępnianych przez inne pozycje menu). Ściezka powrotu prowadziła więc najkrótszą drogą do miejsca / z miejsca, w którym znajdował się artykuł.

szydlak
28-08-2016, 13:44
Pozycja menu typu przegląd artykułów wyróżnionych wyświetla artykuły z różnych lokalizacji w serwisie (różnych kategorii, udostępnianych przez inne pozycje menu). Ściezka powrotu prowadziła więc najkrótszą drogą do miejsca / z miejsca, w którym znajdował się artykuł. Ja to wiem. Tylko pokazywało ścieżkę do kategorii, w których nie było tego artykułu. Jak mówię po zmianie kategorii nadrzędnej już jest dobrze