PDA

Zobacz pełną wersję : przejście z mysql 4 na 5



kusyp
11-02-2006, 17:46
Witam! Zmieniłem serwer i mam problem z wersję mysql. Z wersji 4.3 przeszedłem na 5.X. W zasadzie wszystko na stronie działa ale problemy z panelem administracyjnym. Mam Mambo 4.5.2.3.

zwiastun
11-02-2006, 18:05
Złosliwie! Przeszełem z małego fiacika na większego fiacika. W zasadzie wszystko ok, tylko problemy z kierownicą. Używam czerwonej. Pomóżcie!
Mistrzu może byś napisał, co masz za problemy?

kusyp
11-02-2006, 18:41
Fakt nendzny opis. Więc tak. Mambo w wersji 4523 było zainstalowane na Linux (Apache + mysql 4.3coś + php4coś) Wynikła konieczność przenosin na Winde2003 (IIS 6 + mysql5 + php5) W chwili obecnej nie chciałem przechodzić na Jomla.
Przeniosłem pliki i bazę. Dokładnie w panelu administracyjnym przy wejściu do listy artykułów

DB function failed with error number 1054
Unknown column 'c.access' in 'on clause' SQL=SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author FROM mos_content AS c, mos_categories AS cc, mos_sections AS s LEFT JOIN mos_groups AS g ON g.id = c.access LEFT JOIN mos_users AS u ON u.id = c.checked_out LEFT JOIN mos_users AS v ON v.id = c.created_by LEFT JOIN mos_content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id WHERE c.state >= 0 AND c.catid=cc.id AND cc.section=s.id AND s.scope='content' AND c.sectionid=4 ORDER BY cc.ordering, cc.title, c.ordering LIMIT 0,10

i Koniec

Jeszcze nie mogę znalczyć polskich znaków w dniach tygodnia ukazywania się artykułów - ustawione mam na w configu na polish_poland.1250


Pozdrawiam

stone
12-02-2006, 00:23
Obawiam sie ze to problem kompatybilności mysql'a 5 z mambo, spróbuj zaktualizowac do joomli, sa szanse ze pomoze

q3d
14-02-2006, 01:23
Szanse może i są ale mam ten sam problem z joomla w wersji 1.03pl :(
Administrator serwera zmienił mysql na 5.0 i dokladnie ten sam komunikat.

zwiastun
14-02-2006, 04:57
w tabeli mos_content nie masz pola access [INT (11), UNSIGNED, not null, default 0), dodaj je

a polskie znaczki w dniach tygodnia to kwestia odpowiedniego kodu lokalizacji, widocznie ten, który podałeś masz zły

adi
20-02-2007, 14:35
Witam
mam ten sam problem z Mambo 4.5.2.3 po zmianie na mySQL 5 wywala mi taki błąd. Niestety to pole w bazie istnieje. Z takimi parametrami jak napisałeś :confused:

eel
26-02-2007, 13:50
Wejdz do pliku admin.content.php i zamień taki kod:
Code:

$query = "SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author"
. "\n FROM #__content AS c, #__categories AS cc, #__sections AS s"
. "\n LEFT JOIN #__groups AS g ON g.id = c.access"
. "\n LEFT JOIN #__users AS u ON u.id = c.checked_out"
. "\n LEFT JOIN #__users AS v ON v.id = c.created_by"
. "\n LEFT JOIN #__content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id"
. ( count( $where ) ? "\nWHERE " . implode( ' AND ', $where ) : '' )
. $order
. "\n LIMIT $pageNav->limitstart,$pageNav->limit"
;


na taki kod:
Code:

$query = "SELECT c.*, g.name AS groupname, cc.name, u.name AS editor, f.content_id AS frontpage, s.title AS section_name, v.name AS author"
. "\n FROM #__content AS c" //, #__categories AS cc, #__sections AS s"
. "\n LEFT JOIN #__groups AS g ON g.id = c.access"
. "\n LEFT JOIN #__users AS u ON u.id = c.checked_out"
. "\n LEFT JOIN #__users AS v ON v.id = c.created_by"
. "\n LEFT JOIN #__content_frontpage AS f ON f.content_id = c.id"
. "\n LEFT OUTER JOIN #__categories AS cc ON c.catid=cc.id"
. "\n LEFT OUTER JOIN #__sections AS s ON cc.section=s.id"
. ( count( $where ) ? "\nWHERE " . implode( ' AND ', $where ) : '' )
. $order
. "\n LIMIT $pageNav->limitstart,$pageNav->limit"
;

Takie rozwiązanie znalazłem w sieci, u mnie zadziałało ;)