PDA

Zobacz pełną wersję : jak zainstalowac SOBI2



marson
19-03-2007, 21:51
Witam

wiem, ze pytanie jest conajmniej lamerskie, ale kazdy kiedys zaczynal.... Pytanie pewnie dla wielu banalne, ale chodzi o to, ze musze doinstalowac komponent SOBI2 i, za bardzo nie wiem jak sie do tego zabrac.... tzn. zainstalowalem komponent i dostaje komunikat, ze instalacja zakonczona i ponizej prosba aby "opublikowac" 2 "moduly"? ( nie pamietam ich nazw dokladnie, ale dla osob, ktore to robily pewnie bedzie jasne ) i nie wiem jak mam to zrobic, zeby miec dostep do tego katalogu ( jak to opublikowac? Zalozenie jest takie, ze na glownej stronie mialaby byc lista kategorii i ogolnie panel calego katalogu w joomli, jak to zrobic, bo w zasadzie tylko dla SOBI2 instaluje joomle - wyciagniecie pomocna dlon?

magdaa
19-03-2007, 21:54
moduły publikujemy w Moduły > Moduły - witryna
Komponent umieszczamy, jako pozycję menu: Menu > Mainmmenu > Nowy > Komponent

marson
19-03-2007, 21:58
a moglabys to bardziej rozwinac - gdzie kliknac i co wpisac, zeby to dzialalo.... bardzo prosze.... ja naprawde w joomli stawiam pierwsze kroki....

magdaa
19-03-2007, 22:03
piszesz, że masz do opublikowania dwa moduły:

więc podaję Tobie, gdzie należy je odpublikować, czyli w PA z paska maneu wybierz kolejno: Moduły > Moduły - witryna. Następnie odszukaj te dwa moduły na liście, którą zobaczysz i kliknij przy nich na czerwony krzyżyk. Moduł powinien by opublikowany.

Następnie prosisz, jak "opublikować komponent" więc masz podane, wchodzisz kolejno w : Menu > mainmenu > w kolejnym oknie klikasz ikonę Nowy > w następnym oknie wskazujesz na Komponent > a w kolejnym wybierzesz SOBI z listy dostępnych komponentów. Prościej już chyba się nie da ;)

marson
19-03-2007, 22:07
dzieki jutro bede walczyl, jesli cos nie bedzie wychodzic pozwole sobie jeszcze pomeczyc forumowiczo ;) ale i tak dzieki za okazana pomoc... mam nadzieje, ze dam rade

Rybik
19-03-2007, 22:35
powtarzaj dopóki nie zadziała:
<Odtąd>
- przeczytaj jeszcze raz to co juz napisano w tym temacie
- przeczytaj na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) albo we własnej stronie w Pomocy o modułach
- spróbuj opublikować moduł
<Dotąd>

yacenty
09-04-2007, 12:02
Witam! troszke mnie nie było ale pora skonczyc rozpoczety projekt, prosze o pomoc poniewaz nie moge zainstalowac modułu sobiego rc 2.6.2 na joomli 1.11
instaluje go z mojego kompa, mieli dlugo plik i wywala ze plik xml nie został znaleziony.

Ustawienia mojego serwera sa nastepujace:

File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (wł.)
Session auto start [Automatyczny start sesji]:: OFF (wył.)
Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (wł.)
Istotne ustawienia PHP::
Joomla! Emulacja Register Globals OFF (wył.)
Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]::OFF (wył.)
Safe Mode [Tryb bezpieczny]::OFF (wył.)
Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /var/lib/php4
Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (wł.)
Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wył.)
Open basedir [Katalog bazowy]::var/www/virtual/e-rolnik.pl/:/usr/share/php/:/tmp/
Display Errors (Pokaż błędy)::ON (wł.)
Obsługa XML:: Tak
Obsługa Zlib:: Tak
Wyłączone funkcje::Brak
PHP działa na::Linux xxxx.xxx 2.6.8-12-amd64-k8-smp #1 SMP Thu Dec 7 18:44:52 UTC 2006 x86_64
Wersja MySQL:: 4.1.11-Debian_4sarge7-log
Wersja PHP::4.3.10-19
Serwer WWW:: Apache/2.0.54 (Debian GNU/Linux) PHP/4.3.10-19
Interfejs serwera PHP::apache2handler
Wersja Joomla!:Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
Przeglądarka::Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.8.1.3) Gecko/20070309 Firefox/2.0.0.3co to moze byc? troszke mi sie nie podoba katalog temp, jak go zmienic?

pozdrawiam i prosze o pomoc
YacentY

zwiastun
09-04-2007, 12:27
to zainstaluj z katalogu na serwerze