PDA

Zobacz pełną wersję : joomla 3.6.2 - po aktualizacji nowe artykuły pojawiają się na zapleczu jako ostatnie



gallusik
31-08-2016, 08:51
Witam
Po aktualizacji do Joomla 3.6.2 nowe artykuły pojawiają się na zapleczu na samym końcu, przez co przy sortowaniu "jak na zapleczu" artykuły lądują na samym końcu strony a nie na początku.
Musiałem zmienić na sortowanie wg daty. Co nie zmienia faktu, że muszę sortować wg zaplecza, ponieważ czasami mam artykuły, wyróżnione, które powinny "wisieć na samej górze".
Proszę o podpowiedzi co zrobić? Przed aktualizacja z wersji 3.5.X nie było takiego problemu.
Pozdrawiam
Maciej

gallusik
15-09-2016, 21:20
Witam. Ponawiam zapytanie.
Opiszę problem dokładniej.
Mam ustawione sortowanie artykułów "jak w wykazie na zapleczu". Tworzę nowy artykuł i dodaję do konkretnej kategorii. Nowy artykuł dostaje wyższe ID. Niestety artykuł wyświetla się pod starym artykułem (jeśli jest artykułów więcej to na samym końcu).
Pomaga tylko zmiana kolejności na zapleczu (przesunięcie czasami 200 lub więcej artykułów). Lub zmiana sortowania na "według daty".
Niestety potrzebuję ustawić w jednej kategorii ustawienie jak na zapleczu ponieważ mam masę artykułów, a niektóre są cały czas aktualne i chcę je przypiąć na sam początek.
Czy mam czekać na nową wersję joomli czy może da radę coś z tym zrobić?
Ewentualnie gdzie mogę zgłosić swój problem do programistów?
Czy ma ktoś podobny problem?
Pozdrawiam
Maciej

zwiastun
15-09-2016, 23:46
Przejrzyj forum. Poszukaj wątków na ten sam temat. Rozwiązania zostały już wiele razy opisane. Opcja Jak w wykazie na zapleczu ma to do siebie, że wymaga ręcznego ustawienia kolejności.
Problem, o ile wiem, został zgłoszony zespołowi programistów - pewno w kolejnej wersji zostanie przywrócone standardowe działanie (choć ja nie zauważyłem, żeby się coś rzeczywiście zmieniło, ale to już inna kwestia.)