PDA

Zobacz pełną wersję : Ręcznie dodany katalog na FTP - wywala bład 404



wireparcel
31-08-2016, 14:05
Witam,

Moja Joomla jest pod adresem:

mojadres.eu/joomla/

Chce dodac recznie przez FTP katalog z pewnym scryptem pod adresem

mojadres.eu/joomla/moj

ale wywala mi blad 404 (joomla dziala? htaccess?)

Prosze o pomoc jak to obejsc aby dostac sie za joomle do mojego skryptu przez przegladarke.

zwiastun
31-08-2016, 19:31
Jak ma być wywoływany ten skrypt?

wireparcel
31-08-2016, 20:50
normalnie ten recznie wgrany skrypt jest autonomiczny ma swoj index.php itp. ale jak probuje go otworzyc to wyskakuje blad joomli 404. Jak usunalem .htaccess dla testu to wszystko juz bylo ok tylko joomla sie posypala.

zwiastun
31-08-2016, 21:12
normalnie ten recznie wgrany skrypt jest autonomiczny
Kolego Miły. Wybacz, ale ja nie rozumiem, co to znaczy "normalnie".
Jeśli wywołujesz autonomiczny skrypt, to jakim cudem pojawia się Joomlowa strona błędu?
404 = Nie ma takiej strony.
Jeśli wpisałeś poprawny adres, pod którym jest skrypt wraz z nazwą pliku wywołującego, to skrypt powinien być wykonany. Oczywiście, jeśli jest poprawny.
Jeśli go wywołujesz z Joomla, to musi mieć w nagłówku wiersz dla systemu Joomla, informujący, że jest to skrypt należący do Joomla.

wireparcel
31-08-2016, 21:29
TO sprobuj w katalogu glownym w ktorym trzymasz joomle dodac nowy pusty katalog, i go wywolac

twojadres.com/pustykatalog

Wyswietli sie strona joomli 404 czyz nie?

Wiec joomla blokuje wywolanie mojego skryptu

twojadres.com/pustykatalog/index.php

Tak samo Joomla 404.

Jak to ominac?

komodore
31-08-2016, 21:58
Przy oryginalnym .htaccess wywołanie folderu bez zawartości(pustego) powinno zwrócić 403 Forbidden (zabroniony).
Jeśli plik wywoływany nie istnieje, to .htaccess przekierowuje zapytanie do Joomla!, a ten z kolei wyświetla stronę błędu 404.

Jeśli tak wywołujesz skrypt bezpośrednio wpisując w pasku adresu przeglądarki

twojadres.com/pustykatalog/index.php
i istnieje plik index.php w folderze pustykatalog w domenie twojadres.com, to musi się wywołać.

wireparcel
31-08-2016, 22:05
Ale sie nie wywoluje.

Tylko Joomla wyrzuca "nie znaleziono strony".

A jak tylko usune plik .htaccess w folderze nadrzednym (a wiec glownym joomli) wywoluje sie. Jak to wytlumaczysz?

Pewnie ma to cos wspolnego z mod rewrite obecnym w .htaccess ktore blokuje wszystko foldery ktore nie sa dodane w joomli tak? Jak to obejsc

zwiastun
31-08-2016, 22:48
Pewnie ma to cos wspolnego z mod rewrite obecnym w .htaccess ktore blokuje wszystko foldery ktore nie sa dodane w joomli tak?
Chyba że sobie dopisałeś (ktoś ci dopisał) taką regułę w htaccess. W oryginalnym takiej reguły nie ma. Zmień nazwę pliku i wywołuj twojadres.com/katalogzeskryptem/nazwaskryptu.php

wireparcel
31-08-2016, 23:07
Nic to nie dalo.

Moj .htaccess :

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine on
RewriteRule ^(cms|admin)($|/) - [L]
RewriteRule ^$ /public/ [L]
RewriteRule (.*) /public/$1 [L]
</IfModule>

komodore
31-08-2016, 23:56
To nie jest konfiguracja Joomla. Konfiguracja globalna/Witryna poczytaj opisy. Masz tam napisane co zrobić.