PDA

Zobacz pełną wersję : Zlecenia - brak działalności - oferta na stronie www



michal1233
31-08-2016, 15:32
Witam, chciałbym rozpocząć małą dyskusję na temat wykonywania stron www na umowę zlecenie, nie prowadząc działalności gospodarczej. Chodzi mi o poruszenie tematu od strony prawnej, czy osoba, która oferuje na swojej stronie www (np. nazwajakaśtam.pl) wykonywanie stron www, prowadzenia kampanii AdWords, itd. W opisie ma zaznaczone, że wykonuje wszystko na umowę zlecenie.

Czy taka forma jest zgodna z prawem?

zwiastun
31-08-2016, 19:36
Przyjedź na Joomla-Day - zapytaj prawnika (pytanie zgłosić możesz wcześniej) :)

michal1233
04-09-2016, 20:43
Bardzo chętnie bym się pojawił i poznał dziesiątki osób, którym Joomla jest bliska sercu, jednak dzielące mnie od Gliwic 400km i obowiązki niestety uniemożliwiają mi przyjazd. Dlatego też chciałem prouszć tak wątek na forum - sadzę, że dział odpowiedni. Luźna dyskusja na taki temat.

hightower12
28-10-2016, 15:38
nikt poważny Ci nie przyjdzie z Klientów na takie warunki - bez rachunku a tym bardziej fv :)

Jac
28-10-2016, 20:14
Umowa o dzieło. Wykonawca wystawia rachunek.

Tor_
29-10-2016, 08:19
Umowa o dzieło z przekazaniem lub bez praw autorskich , do wykonanego dzieła . W obydwu przypadkach jest inny sposób naliczania podatku .Na podstawie takiej umowy wykonawca może wystawić do niej rachunek . Przy rozliczeniu tych umów w US. będziesz potrzebował PIT 11. W praktyce (Urząd skarbowy) widzi to tak .O ile nie masz tych umów np. 30 miesięcznie to nie ma problemu , w innej sytuacji raczej kontrola skarbowa i konieczność przejścia na tzw "działalność gospodarczą" :)