PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z wyświetlaniem zdjęć w newsach



gabdziol
03-09-2016, 22:31
Witam,
posiadam J 3.5.1 od pewnego czas mam problem z wyświetlaniem zdjęć w newsach. U mnie działa wszystko ok, ale dla przykładu na innym komputerze czy kiedy włączę stronę na telefonie to nie wszystkie zdjęcia się wyświetlają. Zarówno bezpośrednio w artykułach jak i w module ukazującym newsy.
Moja strona: www.blekitni.com (https://app.box.com/representation/file_version_100808152558/image_2048/1.png)
Jeżeli ktoś może proszę otworzyć stronę i sprawdzić czy zdjęcie np. w 2 newsie się wyświetla. Dla potwierdzenia dodaje zdjęcie.
Myślałem, że błąd może być spowodowany tym, że dotychczas zdjęcia przechowywane miałem w Picasie. Zmieniła się ona w Google+ Photos. Jednak to nie to, ponieważ zdjęcia wgrałem do One Drive i niestety to samo.

Zdjęcia strony na telefonie:
8852
8853

Zdjęcia na moim komputerze:
8854
8855

Dziękuję za pomoc, bo już sam nie mam pojęcia co może być przyczyną.

Edit:
Wgrałem zdjęcia do Tinypic i wydaje mi się, że na razie jest ok. Przynajmniej na telefonie wyświetla ok. Tylko, że po 90 dniach zostanie ono skasowane. Jeżeli nie zostanie wyświetlona miniaturka, a wydaje mi się, że kiedy news przejdzie na 2 stronę to nie będzie się to liczyło :/

Karol99
04-09-2016, 10:17
Taka uroda używania w takim celu zewnętrznych serwisów. Wystarczy zmiana polityki (lub tylko ustawień) dostawcy usługi i masz problem, bo to na Twojej stronie coś dzieje się, i to na dużą skalę.

Co do tego, że obrazki na jednym urządzeniu są (ja na kompie je widzę poprawnie), na innym nie ma wynika najprawdopodobniej z właściwości i ustawień konkretnego urządzenia: ustawień przeglądarki, obecności i ustawień dodatków typu adblock/ghostery, dodatkowo na telefonie może być ograniczana wielkość wczytywanych obrazków. Więcej informacji o niewyświetlanym obrazku (co może ułatwić ustalenie konkretnej przyczyny) pokaże Ci np. Firebug w zakładce Sieć.

A właściwie dlaczego nie wgrywasz tych zdjęć na własny serwer?

gabdziol
04-09-2016, 10:33
Pojemność serwera mam 2gb tylko więc w końcu kiedyś skończyło by się miejsce. Wydawało mi się, że akurat google nie odstawi żadnej szopki, ale myliłem się. Na szczęście sprawa dotyczy tylko kilku ostatnich zdjęć, które nie były wgrywane do Picasy (ta została zlikwidowana i zdjęcia przeniesione do Google Photos) a bezpośrednio do Google Photos.
Znalazłem ciekawy artykuł, gdzie opisany jest podobny przypadek.
http://www.rainsberger.ca/2016/02/19/direct-link-to-image-in-google-photos-for-html-image-tag/
Tak jak myślałem, że może to być coś związanego z tym, że zdjęcia nie są publiczne. A bawić się z każdym zdjęciem i upublicznianie go jest co najmniej słabe. Mimo wszystko aktualnie zdjęcia będę dodawał do IMGUR. Z opinii jakie znalazłem po ostatniej zmianie, czyli odejściu od płatnych kont na rzecz darmowych z reklamami jest ok. Zdjęcia nie są usuwane. U niektórych te wrzucone 5 lat temu nadal są dostępne. Tak więc zostanę przy tym serwisie.
Próbowałem również Dropbox, Mega, One Drive, jednak tam kiedy weźmiemy link obrazu to nie wyświetla się, a bezpośrednio przenosi do jego pobrania.
(http://www.rainsberger.ca/2016/02/19/direct-link-to-image-in-google-photos-for-html-image-tag/)