PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 3.6 dlaczego już ? Czy wkrótce joomla 4.0 o 4.5?



Hansolo
03-09-2016, 23:59
Pisze o tym bo nie nadążam :)
Jeszcze sie nie nasyciłem J3.5 a tu juz J3.6, czy tak bedzie tez jak w przypadku J2.5 ze krótkim czasie powstały nastepne wersje?
Czy nie lepiej zrobić juz solidną podstawę która bedzie updatetowana jakos modulowo, chyba ze taki zamiar jest, nie wiem :)
Pisze bo boje się ze jak będzie J4.5 to wszystko odnowa razy 20 :).

Gdzieś czytalem ze J4.0 ma byc jeszce inna,

To tylko taka dyskusja na "brudno" i jestem moze w bledzie, moze juz jest innaczej ?

Ktos cos wie o J4 i dalej?
:)

zwiastun
04-09-2016, 01:49
Dokładniej, czego się obawiasz?
1. Zmieniła się polityka wydawania kolejnych wersji. Mniej więcej co pół roku pojawia się kolejna wersja 3.x. W międzyczasie, dopóty nie pojawi się kolejna, wydawane są wersje serwisowe (poprawkowe).
6 miesięcy to orientacyjny interwał. Oznacza to - mniej więcej - że Joomla 4.0 pojawi się za około 2 lata.
2. Wydanie Joomla 4.x będzie wydaniem nowej linii rozwojowej. Jeśli będziesz aktualizować oprogramowanie swoich witryn, to przejście z Joomla 3.9.999 do Joomla 4.0.0 odbędzie się jednym kliknięciem. Takie przynajmniej jest założenie.

Oczekiwanie, że oprogramowanie będzie się opierało na jakiejś stabilnej niezmiennej podstawie w czasach, gdy trwa dynamiczny rozwój technologii informacyjnych, to postulat, by za 10 lat żyć w epoce końca XX wieku. Nie da rady, Drogi Kolego. Tak, jak nie używasz już Windows 3.1 czy Joomla 1.0, tak jak raczej nie jeździsz już syrenką czy warszawą, chyba że z miłości do staroci, tak nie będziesz używać starego oprogramowania (bo stare, bo niebezpieczne, bo nienowoczesne, bo mało użyteczne, itd.)

Hansolo
05-09-2016, 15:10
Oczywiście rozumiem, chodzillo mi bardziej o "politykę" wydawania nowych wersji, czyli rozumiem ze J3.5 nie jest równoważna (w polityce wydan) tak jak byla 1.5 czy 2.5 jako flagowy produkt,

pozdrawiam