PDA

Zobacz pełną wersję : Utrata artykułów i komponentów



Xapon
05-09-2016, 11:50
Witam, mam pewien problem. Podczas wakacji straciłem bazę danych. Po ponownym dodaniu i zmianie danych w "configurator.php" strona wgrywa się lecz wszystkie zakładki na stronie jak i artykuły na stronie są stare (brak poprzednich artykułów przed awarią). Z początku nie działało zaplecze lecz pozmieniałem ścieżki dostępu w tym samym pliku i wszystko zadziałało. I tu rodzi się mój problem mianowicie:
1. hasło było pierwsze jakie zostało założone na stronie
2. utraciłem wszystkie komponenty
3. nie ma żadnego artykułu nowszego wszystko zeszłoroczne
4. nagła utrata bazy danych
Jaka mogła być przyczyna utraty bazy? Czemu utraciłem komponenty, artykuły, zakładki? Wskoczyło stare hasło?
Bazę wgrałem z przed awarii. Mam Joomle 3.4.8 kolejne wersje niezbyt chcą się zainstalować.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

palyga007
05-09-2016, 12:53
Opis jest trochę mętny i przynajmniej mnie ciężko coś z niego wywnioskować, ale jeśli nic nie "ruszaleś" przed utratą to być może miała miejsce awaria hostingu i ratowali się przywróceniem backupów, a że mieli stary to już inna sprawa.

Xapon
05-09-2016, 13:24
Nic nie ruszałem. Jedynie co zrobiłem to co napisałem trochę chaotycznie. Czyli:
1. Wgrałem bazę danych z czerwca.
2. Wprowadziłem dane do configurator.php by strona łączyła się z bazą oraz by móc zalogować się w panelu Joomla

Jeżeli utrata komponentów jak artykułów była możliwa z powodu wgrania starego backupów, czy istnieje możliwość odzyskania tego, np. przez wgranie starej strony przed awarią, wtedy były wszystkie zakładki artykuły etc.

mjmartino
07-09-2016, 20:11
Niestety ale wszystko wskazuje na to że jednak wgrałeś bazę danych z przed roku.
Jeśli nastąpiło to nie dawno to hosting pewnie ma backup z 7 ostatnich dni ;)