PDA

Zobacz pełną wersję : Baza danych MySQL - problem z wyświetlaniem artykułów



waresiakmichal
12-09-2016, 13:45
Witam.
Ostatnio postanowiłem przenieść stronę z J 2.5 na J 3.6 jednak z racji tego, że nie mogę sobie pozwolić na przerwę w działaniu postawiłem drugą stronę na której zainstalowałem j 3.6. Nie chciałem tracić wszystkich wpisanych artykułów ze starej strony a reczne ich kopiowanie nie wchodzi w grę gdyż jest ich kilka tysięcy. Postanowiłem więc pogrzebać w bazach danych, pobrałem więc tabelę _content ze starej strony, wgrałem do nowej bazy danych na J 3.6 i tu pojawił się bardzo dziwny (według mnie) problem. Chodzi o to, że wszystkie artykuły jak najbardziej są, wyświetlają się wszystko pięknie ładnie (wcześniej na nowej stronie stworzyłem identyczne kategorie) jednak na stronie wyświetlają się w kompletnym haosie, zupełnie nieuporządkowane np. datą dodania. Przez to np. na początku wyświetlają się wpisy z 2014 roku. Mógłby mi ktoś pomóc i we w miarę łopatologiczny sposób wytłumaczyć co popsułem? :zagubiony:

zwiastun
12-09-2016, 17:01
Jak się nie wie, co się robi, to się nie robi :)
Nie gniewaj się, ale kto Ci objaśni, co schrzanileś, nie widząc, co schrzaniłeś? bazy danych to dość skomplikowana materia.
Wyjaśnij sobie przede wszystkim, po kie licho próbowałeś robić to metodą z góry skazaną na niepowodzenie. Tabela artykułów powiązana jest z tabelą kategorii, z tabelą użytkowników, z tabelą praw do zasobów (assets). Trochę dużo, jak na ręczne przenosiny.
Artykuły mogłeś przenieść, korzystając np. z J2XML (zobacz na extensions.joomla.org). Można też było wykonać kopię witryny i migrować ją do Joomla 3.6. Przenosiny z Joomla 2.5 mogą sprawić trochę problemów, ale na pewno mniej niż te, które sobie zafundowałeś.

zwiastun
14-09-2016, 11:14
Za punkcik dziękuję, ale istotniejsze, byś napisal dla innych, jak rozwiązałeś problem :)

waresiakmichal
14-09-2016, 15:25
Usunąłem wszystkie artykuły na nowej stronie i skopiowałem je przy użyciu podanego prze Ciebie rozszerzenia. Wszystko się ładnie wgrało (Choć były pewne komplikacje związane z ID użytkowników, wcześniej na nowej stronie stworzyłem identyczne konta jak na starej jednak system przypisał im inne id). Jednak nie wiem czy wszystko rozwiązałem jak należy bo pojawił się inny problem który opisałem w tym temacie:
http://forum.joomla.pl/showthread.php?83274-Artyku%C5%82y-wyr%C3%B3%C5%BCnione-problem-z-wy%C5%9Bwietlaniem&p=368183&posted=1#post368183
myślicie, że te dwa problemy mogą mieć coś wspólnego? Czy prościej będzie zainstalować J! od nowa żeby stworzyła sb nową (nietykaną przeze mnie) bazę danych.

komodore
16-09-2016, 16:00
Stare ID użytkowników można skorygować w bazie w tabeli content.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka