PDA

Zobacz pełną wersję : Miniatura obrazka w zapowiedzi



letnil
12-09-2016, 14:32
Witam,
Szukam rozszerzenia, bo inaczej chyba się nie da, aby uzyskać efekt zapowiedzi artykułów a obok miniatura obrazka, który znajduje się wewnątrz artykułu. Coś w stylu jak na tej stronie: http://www.celnemarzenia.pl .
Najlepiej by nie trzeba było zmniejszać obrazka, tylko by miniatura generowała się automatycznie. Ktoś pomoże jak uzyskać taki jak na wyżej podanej stronie efekt lub podobny?
Dodam tylko, że pisząc artykuł jedna z opcji pozwala na dodanie obrazka w zajawce, jednak rozmiar obrazka jest taki sam jak obrazka w artykule.

Użyłem szukajki, ale nie znalazłem wyniku, który by mnie zadowalał.

zwiastun
12-09-2016, 17:04
Nie potrzeba do tego żadnego rozszerzenia. Trzeba odpowiednio sformatować wygląd stron z przeglądem artykułów. Opcje Obrazki i łącza pozwalają na dodanie różnych obrazków ilustrujących zajawkę i cały artykuł..

Bazyl
12-09-2016, 21:21
Cześć,


Najlepiej by nie trzeba było zmniejszać obrazka, tylko by miniatura generowała się automatycznie.

Komponent K2 skaluje zdjęcie główne do różnych rozmiarów (w zależności od ustawień).
Jest prosty w obsłudze, ale początki mogą być odrobinę trudne ;-)

W artykule Joomla musisz dodać dwa obrazki...

letnil
15-09-2016, 11:14
Nie potrzeba do tego żadnego rozszerzenia. Trzeba odpowiednio sformatować wygląd stron z przeglądem artykułów. Opcje Obrazki i łącza pozwalają na dodanie różnych obrazków ilustrujących zajawkę i cały artykuł..

to prawda, ale trzeba wcześniej przygotować odpowiednio wcześniej mniejsze obrazki. A ja poszukuję rozwiązania, gdzie wrzucam jeden obrazek a on zmniejsza się automatycznie do odpowiedniego rozmiaru.

zwiastun
15-09-2016, 11:54
Podpowiedział Ci takie rozwiązanie @Bazyl. Możesz też zastosować dodatek multithumb, ale... to nie jest zbyt dobra metoda

Bazyl
15-09-2016, 17:00
A ja poszukuję rozwiązania, gdzie wrzucam jeden obrazek a on zmniejsza się automatycznie do odpowiedniego rozmiaru.

Właśnie K2...

DooSHeK
22-09-2016, 18:47
https://extensions.joomla.org/category/news-display/articles-display Do wyboru do koloru. Wiem, że dużo tego jest i głowa może rozboleć ale na pewno znajdziesz rozszerzenie, które spełnia Twoje wymagania i nawet więcej :) Już pierwszy z brzegu "RAXO All-mode PRO" ma tą funkcję.