PDA

Zobacz pełną wersję : Spamowanie z Rosji, Chin, Tajwanu



sylwekb
13-09-2016, 10:53
Witam

Czy ktoś z Was blokuje może ruch z danego kraju do strony WWW. Jak to zrobić w przypadku Rosji, Chin i Tajwanu? Obecnie blokuję poszczególne adresy IP za pomocą pliku .htaccess i polecenia deny from ale adresy IP często się zmieniają i problem wraca. W sumie wogóle niepotrzebny mi jest taki ruch do strony z tych krajów. Nie mogę znaleźć w sieci jak zablokować w pliku .htaccess ruch do strony z danego kraju.

Jac
13-09-2016, 11:22
Ja idę na łatwiznę, używam do tego komponentu RSFirewall. Może też spróbuj.

sylwekb
13-09-2016, 11:32
Wiem. Problem w tym, że w tym przypadku to strona non profit i inwestycja około 50 euro za ten komponent to w tym przypadku duży problem.

Jac
13-09-2016, 12:18
Odpowiednie wpisy do htaccess znajdziesz w sieci. Nie ma sensu powielać tutaj informacji i rozwiązań, które można samemu wyszukać w internecie i przetestować.

sylwekb
13-09-2016, 12:27
Nie znajduję w sieci innego rozwiązania blokującego cały dany kraj poza dodaniem deny dla danego adresu IP lub puli adresowej. Jeśli coś takiego istnieje to daj linka.

headge
13-09-2016, 20:39
Pakiet Centrora w wersji darmowej może blokować adresy zgłoszone na stopforumspam - to może być dla Ciebie dobre rozwiązanie jeśli nie możesz wykupić komercyjnych dodatków.

komodore
16-09-2016, 15:27
Poszukaj jakie zakresy IP są przypisane do krajów, z których nie chcesz odwiedzin.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 7041D przy użyciu Tapatalka