PDA

Zobacz pełną wersję : wymagane pole dodatkowe



piotreczek100
13-09-2016, 14:58
Witam serdecznie. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zrobić, aby pola dodatkowe produktu były wymagane do wypełnienia?
Niestety producenci VM nie zrobili takiej opcji.
Pozdrawiam
Piotr

noras
21-09-2016, 19:56
A to zależy jakiego typu jest pole :)

Multiwarianty powiązane z produktami pochodnymi wymuszają wybranie odpowiedniej opcji. Napisz lepiej co dokładnie chcesz osiągnąć?

Kiedyś robiłem pole dodatkowe, dla wyboru daty które wymagało wyboru konkretnej daty z przedziału. Standardowe pola dodatkowe nie posiadają takiej walidacji.

piotreczek100
21-09-2016, 20:58
Witam
dziękuję Ci Noras za zainteresowanie tematem :) chodzi o to, że klient ma sklep z meblami i przy zamówieniach są np kolory poszycia :) zrobiłem pole tekstowe do wpisania koloru, jednak klient moze je pominąc bez wypełnienia :) chodzi o to by musiał je wypełniać :)

noras
22-09-2016, 09:15
@piotreczek100 to podejdź do tematu inaczej ;). Daj klientowi możliwość wyboru koloru z ograniczonej listy rozwijanej (Multiwariants/Produkty pochodne).

Bo co zrobisz jak znajdzie się klient który wpisze Ci tam kolor: Zielono różowa krata boków sofy, oparcie niebieskie w białe kółka...
Oczywiście abstra***ę, ale z doświadczenia wiem żeby klientom nie dawać zbyt "luźnego" wyboru, klient wtedy dłużej się zastanawia i trudniej mu wybrać ;)