PDA

Zobacz pełną wersję : Strony przestały sie wyświetlać.



Bla_ZeY
14-09-2016, 16:36
Witajcie.
Na początek naświetlę sprawę. Hosting na home.pl, cztery stronki postawione już dawno na Joomla 1.5.23 - tak wiem staroć i powinno być zaktualizowane ale działało więc nie ruszałem.
Dwie z tych stron regularnie są uzupełniane o treści - i nic więcej na nich nie jest robione. No i tak jeszcze w poniedziałek jedną aktualizowałem, sprawdziłem chodzi ok. Druga była aktualizowana w niedziele.
Dziś, środa, materiał na pierwszą chce wrzucić, panel otworzył się normalnie dane wgrane i sprawdzam a tu strony brak tylko taki komunikat:

Parse error: syntax error, unexpected T_LNUMBER, expecting T_VARIABLE or '$' in /wronowy/templates/wronowy5/index.php on line 35

I druga aktualizowana strona to samo, nie chodzi i podobny komunikat tylko do jej templates się odwołuje.
Dwie pozostałe bardzo dawno nie aktualizowane wyświetlają się bez problemu.
Czytam wiec o aktualizacjach i już wiem że z 1.5.23 najpierw do 1.5.26 a potem do 2.5 - może tyle starczy.
Lecz czy można jakoś "uleczyć" te strony inaczej? Od razu wyjaśniam nic z szablonami nie było robione. Zmiana szablonu nic nie daje dalej tan sam komunikat tylko odwołanie do innego szablonu jest.
Wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam
Błażej.

zwiastun
14-09-2016, 16:50
Gdybyś nawet jeszcze umieścił całą stronę takich informacji wedle Twojej wiedzy, to i tak byłyby one na nic.
Po pierwsze, trzeba strony uaktualnić do ostatniego 1.5 (czyli 1.5.26 ze wszystkimi ogłoszonymi później przez społeczność poprawkami - są na githubie)
Po drugie, trzeba sprawdzić, czy nie zostały zhakowane, zawirusowane, naruszone, uszkodzone - zwał sobie jak chciał - terminy nie mają znaczenie, znaczenie ma fakt, że na 99,999% strony zostały skutecznie zaatakowane przez jakiegoś automatycznego bandziorka.
Po trzecie, trzeba "wyleczyć" uszkodzenia.
Po czwarte, ewentualnie migrować do aktualnej wersji Joomla.
Po piąte, zabezpieczyć przed atakami, jak się tylko da.

Inna, prosta metoda: zlecić specjaliście. Koszt od 50 zł u hochsztaplera po 2-4 tysiące u profesjonalisty.
Jeśli szukasz jakiegoś cudownego leku, popytaj u znachorów. Na pewno coś za odpowiednią dopłatą doradza, a nawet się zadeklarują, że poczynią odpowiednie czary mary.

Bla_ZeY
14-09-2016, 17:02
Ok, słowa krytyki przyjmuję. Czasem warto zapytać niż popsuć i potem pytać.
Ale jeżeli już mówić o aktualizacji to co kolega sugeruje aktualizować teraz jak są uszkodzone i potem szukać uszkodzenia czy w pierwszej kolejności starać się naprawić w wersji 1.5.23 a potem aktualizować?

I zdecydowanie o czary mary mi nie chodzi :)
Błażej.

zwiastun
14-09-2016, 18:30
a to już nie ma zbytniego znaczenia, co zrobisz najpierw.
Tu masz ostatniego Joomla 1.5 ze wszystkimi łatkami
https://github.com/PhilETaylor/Joomla1.5.999

Bla_ZeY
14-09-2016, 19:25
DZiekuję - będę walczył :)

Gall Anonim
15-09-2016, 08:17
Tu masz ostatniego Joomla 1.5 ze wszystkimi łatkami
https://github.com/PhilETaylor/Joomla1.5.999
:-) :-)