PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja z 1.5 do 3.6



wojtek.m
14-09-2016, 18:21
Przez długi czas nie aktualizowane było oprogramowanie strony i w tej chwili nadal zainstalowana jest wersja 1.5.28.
Strona nie ma żadnych dodatkowych modów. Zastanawiam się, czy w takim przypadku nie byłoby szybsze i tak naprawdę lepsze zainstalowanie najnowszej JOOMLI i po instalacji przekopiowanie tabel z artykułami, użytkownikami itd.
Proszę o podpowiedź.

zwiastun
14-09-2016, 18:38
Jeśli rzeczywiście masz wersję 1.5.28, to czym prędzej migruj, bo ktoś Ci dorobił 2 numerki do ostatnio wydanego J 1.5.26.

Zastanawiam się, czy w takim przypadku nie byłoby szybsze i tak naprawdę lepsze
Gdyby to było takie proste, to ludzie nie wydawaliby kasy na migracje. Tak se ne da

wojtek.m
14-09-2016, 18:55
1.5.26. Mój błąd.
W takim razie: z tego co wyczytałem w jednym kroku nie da się. Znalazłem materiał opisujący migrację z 1.5.26 do 3.0 za pomocą jUpgradePro, ale samego migratora nie mogę znaleźć. Jakiego migratotora polecacie i skąd można go pobrać (wraz opisem)

(edit)
OK szukajcie aż znajdziecie. Zdaję się, że znalazłem. Temat do kosza

szydlak
14-09-2016, 19:58
Ja artykuły kopiowałem za pomocą J2XML. Czysta instalacja + J2XML

Gall Anonim
15-09-2016, 08:16
Panowie - tralalala - zerknijcie po waszych manewrach na zgodność ścieżek w witrynie nowej względem oryginału :-)
To naprawdę aż tak banalne jakby się wydawało nie jest :-)

szydlak
15-09-2016, 12:15
Panowie - tralalala - zerknijcie po waszych manewrach na zgodność ścieżek w witrynie nowej względem oryginału :-)
To naprawdę aż tak banalne jakby się wydawało nie jest :-)
U mnie wszystko gra. Ja miałem w artykułach sam tekst + simpleimagegallery

sigan
11-10-2016, 11:57
Witam, również posiadam jeszcze joomle 1.5 i chce przejśc do najnowszej joomla. Posiadam ponad 1500 artykułów które chcę migrować reszta nie jest ważna, co polecacie abym w tej sytuacji zrobił (jestem początkujący)

szydlak
11-10-2016, 13:49
Instalacja czystej joomli na lokalnym serwerze + np j2xml. Po ustawienia wszystkiego na lokalu wrzucasz na swój serwer. Jak jesteś początkujący i nie wiesz co i jak to dział zleceń ewentualnie.

wojtek.m
11-10-2016, 18:03
Po zainstalowaniu J2XML na Joomli 1.5 najpierw miałem problemy ze zrzutem artykułów. Musiałem kombinować z ustawieniami wielkości bloku, aby wszystko się zrzuciło.
Po zainstalowaniu J2XML na Joomli 3.x okazało się, że wersja pliku jest nowsza niż obsługiwana przez J2XML. Nie pomogło powtórne instalowanie dodatku.
Swoją drogą: czy instalator potrafi odinstalować moduł, komponent itp?

szydlak
11-10-2016, 18:29
Po zainstalowaniu J2XML na Joomli 3.x okazało się, że wersja pliku jest nowsza niż obsługiwana przez J2XML
Bo zainstalowałeś złą wersje. Co do wielkości bloku zgadzam się.

Gall Anonim
11-10-2016, 18:32
1. Jeżeli eksportujesz razem z fotkami to jest wręcz wskazane podzielenie na mniejsze paczki - możesz importować bez fotek - i fotki "przenieść ręcznie" wówczas plik będzie niewielki aczkolwiek należy pamiętać że Joomla 1.5.x pozwalała na duplikowanie aliasów niektórych elementów i musisz sprawdzić czy taki problem nie występuje J2XML pokaże to w logach.
2. Przy "zasysaniu" z XML'a w Joomla 3 w sytuacji kiedy XML pochodzi z Joomla 1.5.x niezbędny jest dodatek zmieniający w locie format pliku XML - jest on dostępny na stronie twórcy J2XML.
3. W części obsługi rozszerzeń jest zakładka zarządzanie - zaznaczasz rozszerzenie i dajesz odinstaluj.
4. Pamiętaj że zanim zaczniesz się bawić należy wykonać kopię zapasową.
Pzdr

wojtek.m
11-10-2016, 18:44
Bo zainstalowałeś złą wersje. Co do wielkości bloku zgadzam się.
Zainstalowałem najnowszą, jaka była na stronie producenta. Postępowałem zgodnie z instrukcją.