PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana czcionki, kolor, itd w artykule



urafal
20-09-2016, 20:11
Witam,

Przesiadłem się własnie na Joomlę 3.5 nie ukrywam do tej pory bawiłem się Joomlą 1,5 którą uważam za super mozę dlatego że już poznałem tę wersję dobrze. Joomla 3.5 dla mnie to jak nauka nowego systemu od nowa.
I tu proszę o pomoc.

Jak uruchomić rozbudowany edytor artykułu aby mieć dostęp do zmiany czcionki w artykule, koloru czcionki itd.
Nie chodzi mi żeby cały artykuł miał inną czcionkę ale żeby można było jedna linijkę napisac inną czcionka a drugą inną i w innym kolorze.

Joomla 1.5 to miała i nie umiem tego odkryć w Joomla 3.5

Pozdrawiam

Rafał

szydlak
20-09-2016, 20:54
Zainstaluj sobie Dodatek edytor JCE i ustaw w konfiguracji globalnej jako domyślny

urafal
20-09-2016, 21:16
Jest zadziałało jednakże akurat dla mojej stronki zadziałała wersja: jce 2.5.26 przy innych wybijało mi błąd instalacji

Dzieki

- - - Updated - - -

a może jeszcze taki szybki kursik jak dodać czcionkę na serwer żeby pokazywała się w Font Family i była wyświetlana normalnie ?

szydlak
20-09-2016, 22:20
Musisz zainstalować komponent JCE i tam dodawać w profilu czcionki

urafal
20-09-2016, 22:28
ok dzięki znalazłem opcje add new font ale tam jest pole do nazwania czcionki i podania jej nazwy a jeżeli chce uzyc jakiejś nietypowej czcionki nazwijmy ją Rafal CE to domyslam sie że muszę gdzieś ją skopiować na serwer. pytanie gdzie.

mjmartino
21-09-2016, 08:14
J3.5 nie jest aktualną wersją J! proszę zaktualizować do najnowszej.
https://www.joomlacontenteditor.net/support/tutorials/editor/item/adding-and-removing-fonts

PS. co do wersji rozszerzonej TINY MCE to trzeba wejść w dodatki odszukać "tiny" i edytować zmieniając opcje.
8874
Masz tam też wiele więcej opcji do zapoznania się.