PDA

Zobacz pełną wersję : Trwałe ukrycie podstrony



smierdziel
22-09-2016, 11:04
Cześć, mam problem. Ostatnio aktualizowałem sobie treść podstron i zauważyłem, że treść mi się dubluje w /author/397-superuser można tą podstronę jakoś wyłączyć?

smierdziel
22-09-2016, 14:00
Nie mogę już edytować wpisu - problem dotyczy pluginu K2 i tworzy mi podstronę o adresie www.mojastrona.pl/aranzacje/author/397-superuser a ta sama treść wyświetla się w www.mojastrona.pl/aranzacje/

proszę o pomoc

mjmartino
30-09-2016, 00:06
Nie można, ale to nic złego jest to wykaz wszystkich napisanych art. danego usera.
Jedynie co by można było to przekierowanie htaccess np zastosować

smierdziel
30-09-2016, 21:09
Cześć, dziękuję za odpowiedź. No niestety jest to problem i to spory, ponieważ google indeksuje to www.mojastrona.pl/aranzacje/ (http://www.mojastrona.pl/aranzacje/)author/397-superuser zamiast www.mojastrona.pl/aranzacje/ oraz wszystkie podstrony www.mojastrona.pl/aranzacje/biurowe [..] również przez wyszukiwarkę są olewane bo docelowo cały kontent z wszystkich podstron pojawia się na tym author/397-superuser. Póki co usunąłem pliki za to odpowiedzialne i podziałało ale tylko na chwilę, bo google zamiast zaindeksować właściwą podstronę zaczęło wyrzucać błąd 500 na tą niewłaściwą.. Teraz zauważyłem że mam jeszcze jeden problem, który już wgl. robi coś co nie potrafię zrozumieć, adres prawidłowy www.mojastrona.pl/aranzacje/biurowe/ coś co tworzy k2 www.mojastrona.pl/component/k2/biurowe/ no paranoja jakaś z tą wtyczką. Zmieniłbym chętnie wtyczkę na bezproblemową ale mam w k2 około tysiąca podstron i to wszystko przenosić + zmiana linkowania to będzie jakaś rzeź niewiniątek :/

mjmartino
01-10-2016, 15:14
Wychodzi na to że G! uważa ten content za bardziej wartościowy.
Możesz użyć pluginu która doda Ci że to wszystko jest Canonical links i doda przekierowanie TUTAJ (https://www.managecms.com/extensions/k2-canonical-links) :)

smierdziel
04-10-2016, 14:16
Dzięki wielkie, wcześniej też czytałem o canonical ale dodawanie tego na każdą podstronę osobno mijała się z celem.. Ta wtyczka mam nadzieję rozwiąże sprawę