PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z 1.5.26 do 3.6.2 problem z jupgrade



fangornus
24-09-2016, 01:26
Proszę o pomoc w kwestii migracji Joomla 1.5.26 do 3.6.2.
Zainstalowałem czystą kompilację 3.6.2. i do niej wgrałem jUpgradePro Version 3.3.0
Tu nie ma problemów.
Dokonałem konfiguracji i uruchomiłem skrypt.

Migracja się rozpoczęła, ale skopiowały mi się tylko dane użytkowników ze starej strony.
Nie mam kategorii ani artykułów.
Ktoś wie gdzie leży przyczyna?

zwiastun
24-09-2016, 03:15
Skonfigurowałeś JUpgrade?

fangornus
24-09-2016, 13:37
Pytanie co masz na myśli pytając czy skonfigurowałem jUpgrade?
Doszło do połączenia i częściowej synchronizacji, zatem sądzę, że skonfigurowałem.
Pobawiłem się jeszcze trochę w ustawieniach "Skips" i zaznaczyłem kilka opcji (wykaz poniżej).
To częściowo pomogło, bo pociągnęło tym razem użytkowników, artykuły i kategorie.
Nie mam jednak żadnego menu.

Stan obecny po części mnie zadowala. Najważniejsze jest,
ale skoro jest możliwość pociągnięcia jeszcze MENU to po co wszystko odtwarzać ręcznie :-)

Dedukuje, że jUpgrade sprawdza w nowej instalacji czy coś jest, jeśli jest to nie ciągnie i przerywa prace.
Pytanie co sprawdza i w jakiej kolejności.
przypominam, że zainstalowałem go na czystą świeżą instalację, zatem wszystko powinno być OK.

Ustawienia pomijania:
Skip users
Tak Nie

Skip categories
Tak Nie

Skip contents
Tak Nie

Skip contents frontpage
Tak Nie

Skip menus
Tak Nie

Skip menus types
Tak Nie

Skip modules
Tak Nie

Skip modules menus
Tak Nie

Skip banners
Tak Nie

Skip banners clients
Tak Nie

Skip banners tracks
Tak Nie

Skip contacts
Tak Nie

Skip newsfeeds
Tak Nie

Skip weblinks
Tak Nie

fangornus
24-09-2016, 16:22
Wyczyściłem wszystko w Joomla 3.6.2. i ponowiłem proces migracji.
No i tym razem pociągnęło znów tylko użytkowników :-)
Nie mam zatem ponownie ani artykułów, ani kategorii ani menu :-)

Coś na pewno przeoczyłem ale co?
Ma ktoś pomysł?

fangornus
24-09-2016, 17:09
Po włączeniu debugowania dostałem komunikat

"[STEP categories]

{"id":"82","name":"categories","title":"Categories","class":"JUpgradeproCategories","tbl_key":"id","source":"categories","destination":"categories","cid":"0","status":"1","total":"18","start":"0","stop":"17","laststep":"sections","chunk":"100","first":"1","old_ver":"1.5","_table":"#__jupgradepro_steps","debug":"{{{5}}}"}

==========
[ROW]

Inna kategoria w tej kategorii ma taki sam alias."

I jak ja mam to rozumieć, że "Inna kategoria w tej kategorii ma taki sam alias"?

forestman
25-09-2016, 13:30
Alias jest alternatywną nazwą danej kategorii, artykułu. Zauważ, że kiedy tworzysz nowe kategorie lub artykuły czy inne rzeczy i je zapisujesz, aliasy są domyślnie tworzone z nazwy. Cały urok polega na tym, że możesz użyć danej nazwy artykułu, kategorii dowolną ilość razy, pod warunkiem, że za każdym razem alias będzie inny - np. artykuł Wakacje i aliasy: wakacje-2015, wakacje-2016.
O ile dobrze pamiętam, Joomla 1.5 miała jeszcze coś takiego jak sekcje i kategorie. Sprawdź czy Sekcja i Kategoria nie ma takich samych aliasów i czy to nie jest problemem.

fangornus
25-09-2016, 15:27
Wiem co to jest alias :-)
Ale jak w nowej instalacji Joomla mogą być jakieś aliasy?
Sprawdziłem też wszystkie sekcje i kategorie w starej kompilacji Joomla - nie ma dwóch takich samych aliasów ...

Dlatego napisałem, że nie wiem jak to rozumieć.
Hmmm, ewidentnie jest coś zrąbane.

komodore
25-09-2016, 22:13
Jupgrade tworzy w bazie swoje tabele na potrzeby migracji i to tam wykrywa konflikt. Wyszukaj jupgrade w wyszukiwarce forum. Poczytaj trochę o narzędziu zanim go użyjesz.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka