PDA

Zobacz pełną wersję : > Szablon > Edytuj styl - Brak reakcji na klawisze zapisujące i klawisz Zamknij.



Grzegorz_n
27-09-2016, 09:11
Witam :)

Bardzo proszę o pomoc :)

Na początek: JOOMLA 3.6.2
Pobrałem Taki SZABLON (http://www.joomland.org/index.php/355-pri-simple-joomla-3-4-template.html)i mam z nim kilka problemów.

1. Najważniejsza sprawa.

Jest trochę możliwości konfiguracyjnych w edycji stylu, czyli:
Rozszerzenia > Szablony > Mój szablon domyślny > Edytuj styl
z których nie mogę skorzystać, gdyż nie mam możliwości zapisania zmian z powodu niedziałających klawiszy:
Zapisz | Zapisz i zamknij | Zapisz jako kopie | Zamknij. Jedyny klawisz jaki działa to Pomoc.

Gdy najadę myszką na jeden z powyższych (niedziałających), to na dole przeglądarki pokazuje się jedynie: javascript:void(0)
Zauważyłem jednak, że podczas otwierania tego szablonu, ładuje się on 2 razy w tym samym oknie, czyli najpierw pojawia się jak każdy inny szablon, a po ułamku sekundy strona się przeładowuje i szablon zostaje załadowany raz jeszcze.
Inne opcje szablonu, takie jak: Szczegóły i Podgląd, działają prawidłowo.

2. Górne menu - (podstawowe - Main Menu na pozycji Menu), nie ładuje mi się w poziomie, tylko w pionie.
Też nie wiem gdzie szukać i co zmienić.

Bardzo proszę zorientowanych w temacie o pomoc i oczywiście już z góry dziękuję.

:):):)

alex51
27-09-2016, 13:02
Jeżeli pobrałeś dostępną zawartość ze wskazanego linku, to masz do dyspozycji szablon, ale także quickstart z pełną instalacją Joomla! wraz z przykładowymi danymi i modułami, widocznymi na stronie demo. Nie podejrzewam, by opisane przez Ciebie problemy mogły mieć miejsce w przedstawionej stronie z demo szablonu. Zainstaluj quickstarta, najlepiej w środowisku lokalnym i na jego podstawie buduj swoją stronę.

Grzegorz_n
27-09-2016, 16:25
Jeżeli pobrałeś dostępną zawartość ze wskazanego linku, to masz do dyspozycji szablon, ale także quickstart z pełną instalacją Joomla!Bardzo dziękuję za tą informację.



Zainstaluj quickstarta, najlepiej w środowisku lokalnym i na jego podstawie buduj swoją stronę.Czy jest możliwość nadpisania quickstarta na już istniejącą wersję 3.6.2? Pytam, bo tam już włożyłem dosyć sporo pracy, a robić wszystko od nowa, to z kolei kupa czasu.

Nie wiem, czy to może mieć jakieś znaczenie, ale docelowo tą instalację na której teraz pracuję i w związku z którą pytam o szablon i quickstarta, docelowo będę przenosił na inną domenę.

:)

alex51
27-09-2016, 16:56
Czy jest możliwość nadpisania quickstarta na już istniejącą wersję 3.6.2? Pytam, bo tam już włożyłem dosyć sporo pracy, a robić wszystko od nowa, to z kolei kupa czasu. Zdecydowanie nie polecam nadpisywania istniejącej wersji quickstartem, bo można stracić dotychczasową treść instalacją z przykładowymi danymi. Instalacja quickstarta ma służyć jako wzór do budowy swojej wersji strony. Proponuję zainstalować środowisko lokalne JAMP i w nim zainstalować quickstarta a równolegle zainstalować nową wersję Joomla!3.6.2 z zamieszczoną tam swoją treścią. Porównując obie strony, tą z quickstarta i swoją, w prosty i niekoniecznie pracochłonny sposób można przenieść własne treści do strony z quickstartem. Taka procedura jest też przydatna do późniejszego planowanego przeniesienia na serwer w postaci kopii akeeba.

Grzegorz_n
27-09-2016, 17:10
Zdecydowanie nie polecam nadpisywania istniejącej wersji quickstartem, bo można stracić dotychczasową treść instalacją z przykładowymi danymi. Wszystko jest dla mnie jasne, a to szczególnie ważna informacja.

W takim razie nic mi innego nie pozostaje, jak odpalić quickstarta już w nowej domenie/lokalnie, stworzyć ręcznie nawigację, moduły, artykuły, no a potem kopiuj/wklej, kopiuj/wklej, kopiuj/wklej........

Wielkie i serdeczne dzięki za pomoc :)
:)

szydlak
27-09-2016, 18:09
Też miałem podobną sytuację kiedyś. Występowała tylko na przeglądarce Chrome. Na firefox działało bez problemu.

Grzegorz_n
27-09-2016, 19:39
Witam ponownie :)

Niestety, ale w dalszym ciągu mam ten sam problem. Zainstalowałem quickstarta. Wszystko pięknie działało na początku. Już po aktualizacji do 3.6.2, Edycja Stylu szablonu nie zapisuje zmian i nadal nie da się z niej wyjść. Tylko zamkniecie przeglądarki i uruchomienie zaplecza od nowa pozwala pracować na instalacji. Po ponownym wejściu do edycji stylu, problem nadal ten sam.

Może jednak ktoś z Was ma jakąś koncepcję, jak to usunąć?



Też miałem podobną sytuację kiedyś. Występowała tylko na przeglądarce Chrome. Na firefox działało bez problemu. Sprawdzałem i problem występuje bez względu na użytą przeglądarkę.

GOGOKOM
27-09-2016, 19:51
Twój szablon oparty jest na helix II zerknij na joomshoper czy helix 2 nie ma problemów z 3.6.2
Obecnie joomshoper "promuje" helix 3 więc 2 może wypadła z obiegu i stąd problemy. Twój problem wygląda na gryzienie się bibliotek np javascript.

Wysłane z mojego QUANTUM_2_400 przy użyciu Tapatalka

szydlak
27-09-2016, 19:51
To w takim razie spróbuj zainstalować ten szablon na frameworku helix 3.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Grzegorz_n
16-10-2016, 13:21
To w takim razie spróbuj zainstalować ten szablon na frameworku helix 3. Nie mogę namierzyć linku do pobrania tego pluginu. Owszem, na stronie joomshaper.com jest Helix 3 ale cały szablon + quickstart, natomiast nie potrafię doszukać się pluginu. Czy może mi ktoś pomóc w tej kwestii?
Z góry dziękuje :)

Grzegorz_n
17-10-2016, 07:43
Nie mogę namierzyć linku do pobrania tego pluginu.Poradziłem sobie. Pobrałem cały quickstart Helix 3. W paczce był Helix 3 system, który spakowałem do zip-a i zainstalowałem. To nie rozwiązało powyższego problemu, niestety.

Ostateczne rozwiązanie znalazłem na forum joomshaper.com. Tam był opisany ten przypadek - błąd w pliku layout.admin.js. Po zmianie jednego parametru, spokojnie przeprowadziłem aktualizacje do 3.6.2 i teraz już wszystko działa jak należy.

Wszystkim bardzo dziękuję :)