PDA

Zobacz pełną wersję : przenoszenie bazy danych ICagenda



wini74
27-09-2016, 11:35
Cześć.
Tworzę nową stronę i chcę przenieść dane ze starej bazy dotyczące rezerwacji w iCagenda do nowej. Wiem że trzeba to zrobić za pomocą panela bazy danych ale niegdy tego nie robiłęm i nie chcę skopać.
Mam stworzoną nową stronę, wgrany komponent iCagedna i co dalej.
Bardzo proszę o wskazóki.

alex51
27-09-2016, 12:12
Najprostszym sposobem wydaje się zrobienie backupu wszystkich tabel iCagenda z bazy danych starej wersji strony, zapisanie ich na dysku komputera, usunięciu tabel iCagenda w bazie danych nowej strony i zaimportowanie w ich miejsce posiadanej na swoim dysku kopii tabel iCagenda ze starej wersji strony. Wskazanym jest też zadbanie o posiadanie najnowszej wersji iCagenda w starej wersji strony, by uniknąć potencjalnych kłopotów z niezgodnością wersji, choć nie sądzę, by takowe musiały wystąpić.

zwiastun
27-09-2016, 19:53
Tak, jak sugeruje @Alex, ale
1. przed importowaniem wyedytować plik i zmienić przedrostek albo - jeśli to jest w tej samej bazie danych, skorzystać z funkcji kopiowania i wpisywać poprawione nazwy tabel
2. Sprawdzić, czy tabele mają takie pola, jak w zainstalowanej wcześniej wersji. Jeśli nie, dodawać brakujące pola korzystając z funkcji PhpMyAdmina, zwracać uwagę na typ pola, wartość domyślną

wini74
28-09-2016, 07:06
Dzięki za podpowiedzi, udało się. Chociaż początek nie wydawał się tak prosty. Dużo namęczyłem się z przedrostakami ale poszło.
Chyba dobrze ;-)